Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Kaubandus

Õlletootjad: piirikaubandus kompenseerib Eestis kahanevat müüki

Õlletootjad: piirikaubandus kompenseerib Eestis kahanevat müüki

TALLINN, 28. detsember, BNS – Saku Õlletehase AS-i juhatuse liikme Jaan Härmsi ja A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi hinnangul on õllemüügi osakaal Läti piiril jõudnud Euroopa Liidu rekordnumbriteni ning piirikaubandus kompenseerib Eesti turul kahanevat müüki, kirjutab ERR.

Eesti õlletootjate piirikaubanduse osakaal on kokku umbkaudu 35 protsenti. Seejuures on õlletootja hinangul piirikaubandus praegu kompenseerimas ja ületamas Eesti turul kahanevat müüki.

"Tootja poolt vaadates oleme hetkel müügimahtude osas piirikaubanduse näol plussis. Ehkki kõik Lätist soetatav õlu pole ainult Eesti tootjate toodang, kuid inimeste esimene eelistus on ikkagi tuttavad brändid ja tooted," ütles Härms portaalile.

Saku õlletehase novembrikuu õllemüügi osakaal oli Läti piiril ligi 30 protsenti.

A. Le Coqi õlletehase juhi sõnul on piirikaubandus Läti piiril kasvanud eriti käesoleva aasta teises pooles. "Novembris tegime 40 protsenti meie Eesti müügist Läti piiril. See on kindlasti absoluutne EL-i piirikaubanduse rekord, ükski teine riik ei müü nii palju naaberriigi kaudu oma rahvale õlut," ütles ta.

"Senist rekordit hoidis Taani-Saksa piir, kus kunagi taanlased ostsid Saksamaalt ligi 40 protsenti õllest, praegu on see ligi kolmandik," lisas Noop.

Seejuures on õlletootjate hinnangul õllemüügi osakaal Läti piiril jätkuvalt kasvamas. "Arvan, et detsembris teeme uue rekordi. Piirikauplejad ise on öelnud, et igal nädalavahetusel on jälle absoluutne rekord löödud," rääkis Noop.

Eesti Õlletootjate Liidu andmetel müüdi käesoleva aasta esimese üheksa kuuga Läti piiril 12,5 miljonit liitrit õlu.

Tallinna toimetus, +372 610 8823, majandus@bns.ee

Baltic News Service