Skip to main content
Blogi > November 2018

Õppurite ettevõtluskonkursi võidutööd tulid viiest linnast

TALLINN, 28. november, BNS – Haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) ettevõtlikkuskonkursil osutusid parimateks õpilased Rakvere Gümnaasiumist, Jõhvi Vene Põhikoolist, Võru Kreutzwaldi Koolist, Valga Põhikoolist ning mitmest Tallinna koolist. 

Ministeeriumi ettevõtlusõppe programmi juht Kristi Ploomi sõnul on koolil ettevõtlikkuse kujundamisel oluline roll. "Õppetöö käigus tekkinud ideest, tehtud loovtööst või projektist võib sündida nii mõnigi elu edasiviiv lahendus," sõnas ta pressiesindaja teatel.

7-10-aastaste õpilaste sotsiaalse teo kategoorias võitsid 1. koha Rakvere Gümnaasiumi 3.a ja 4.a klassi õpilased, kes kaunistasid oma koolimaja esise lilledega projekti „100 lille, 100 sõpra“ käigus; 2. koha said Tapa Gümnaasiumi 4.a klassi õpilased Naistevälja kivikalmete korrastamise eest, mida tehti Pärandivaderite projekti raames ja 3. koha sai Jõhvi Vene Põhikooli 4.c klassi poiss Dmitri Šaronov, kes meisterdas oma koduaeda ja ka naabritele linnupeletajad.

Äritegude kategoorias osutus nooremas vanusegrupis parimaks Jõhvi Vene põhikooli 4.c klassi õpilane Emili Matjušenko, kes valmistas plastikust helkureid.

11-15-aastaste õpilaste sotsiaalse teo kategoorias võitis 1. koha Võru Kreutzwaldi Kooli 7.b klass, kes kostab, harjutab ja esitab luulekavasid; 2. kohale tuli Rakvere Gümnaasiumi 5. ja 2. klassi õpilaste ühiselt korraldatud loterii Rakvere Haigla lasteosakonna toetuseks ja 3. koha said Pärnu Rääma põhikooli õpilased Ketter Hiiemäe, Rihard Järvesaar, Remo Raiesmaa, Joonas Leemet, Häli Palmiste ja Karl-Joosep Raudkivi koguperemänguga „Ettevõtlikud nutimunad“.

Äritegude kategoorias pälvisid keskmises vanuserühmas 1. koha Valga põhikooli 9. klassi õpilased Morris Tann, Janely Rein ja Rasmus Susi oma toodetud meevõidega; 2. koha Anna Haava nimelise Pala kooli õpilased Urmet Kaur, Rasmus Lille ja Henri Põld kohalikust puidust valmistatud Memo kelladega ja 3. koha TERA Peedu kooli õpilane Pauliina Luure oma Paula poega.
Eriauhinna parima teenuse müügi eest sai Türi põhikooli õpilane Kirke Perillus, kes pakub mängujuhtimise teenust.

16-26- aastaste õppurite sotsiaalse teo kategoorias võitis 1. koha viie gümnaasiumiõpilase – Katarina Raud, Anastasia Beljajeva, Anna Aron, Silvaliis Karu ja Greete Kõrvel – projekt vaimse tervise probleemide teadvustamise teemal „Ma Ei Ole Uhhuu“; 2. koha sai Läänemaa Ühisgümnaasiumi õpilase Maria Palgi loodud kaardimäng Mälukas, mille teemaks on noortele uimastite kahjulikkuse teadvustamine ja 3. koha said Changemakers Academy ning üliõpilased Erkki Kuber (Tartu Ülikool) ja Dan Tõnus (University of Groningen), kes korraldavad sotsiaalsetele ettevõtetele turundusideede loomise konkursse.

Finanatsgeeniuse eriauhinna pälvis Kristiina Saaron Valga Gümnaasiumis UNESCO koolide võrgustiku raames loodud kinoklassi Avasilm sisseseadmise eestvedamise eest.

Parima esitluse eriauhinna said Kristiina Nõo Reaalgümnaasiumi õppurid Danvar Lendre ja Mattias Laose liikumissarjade korraldamise eest.

Äritegude kategoorias võitsid vanemas vanuserühmas 1. koha Tallinna 21. Kooli õpilased Merilin Priilinn-Türk, Triin Mänd, Bert Palts ja Kristjan Pekk, kes toodavad Best Ice Kalevi kommidega jäätist; 2. koha said Põlva Gümnaasiumi õppurid Hanna Maria Laane, Evar Valentin Pereseld ja Katrin Piirimaa Meerikunno rabajärvest pärit rabavee toonikuga ja 3. koha said internetikeskkonna „Eesti tooted maailma“ loonud Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilased Brandon Undrus, Siim Kokkota, Maru Arukask, Anette Gertrud Pello ja Triinu Amboja.

Auhindade näol on noortel võimalus hankida veel juurde vajalikke teadmisi: TalTech Mektory poolt välja pandud spetsiaalselt konkursi finalistidele disainitud inspiratsioonipäev, Ettevõtlusküla koolitused, sTARTUp Day piletid, samuti olid auhinnaks noorte hulgas populaarsed tehnikavahendid.

Loosiauhinna - STIGO ratta said endale Rakvere Gümnaasiumi õpilased, kes korraldasid loterii Rakvere Haigla lasteosakonna toetuseks.


Finaali pääses kokku kaheksa ärilist ettevõtmist ja üksteist kogukonna heaks tehtud tööd õpilastelt üle Eesti.

 

Baltic News Service