Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

Ülemiste keskus alustab 35-miljonilise laiendustöödega

TALLINN, 16. veebruar, BNS – Ülemiste keskusesse lisandub reedel algavate laiendustöödega 13 000 ruutmeetrit kaubandus- ja meelelahutuspinda, mille ehitamine läheb maksma kokku ligi 35 miljonit eurot.

"Jaanuaris saime viimase ehitusloa, ehitusleping on sõlmitud Fund Ehitusega, Rimi hüpermarket on kolitud ajutisele pinnale ning nüüd algab põhiline ehitustegevus," ütles Ülemiste keskuse tegevjuht Guido Pärnits pressiteate vahendusel.

Laiendust finantseerib SEB Pank, kellega sõlmiti 115 miljoni euro suurune finantseerimisleping. Sellest 30 miljonit eurot on mõeldud keskuse laiendustöödeks ja ülejäänu olemasoleva laenu refinantseerimiseks. Keskuse uue järgu investeeringu kogumaksumuseks kujuneb ligi 35 miljonit eurot.

2019. aasta suveks on 92 000-ruutmeetrise üldpinnaga kaubanduskeskuse laiendatud osa suurimaks rentnikuks saab Apollo Kino, lisaks lisanduvad moodne spordikeskus, batuudikeskus, üle 200 kaupluse, 25 söögikohta ja 1800 parkimiskohta.

"Suurim muutus on see, et Rimi senine osa lammutatakse, selle asemele ehitatakse maa-alune parkla ja kaks maapealset korrust. Tulevikus on klientidel võimalik Rimi hüpermarketisse siseneda liftiga või eskalaatoriga otse parklast," ütles Pärnits.

Keskuse laiendus valmib 2019. aasta kevadeks.

 

Baltic News Service