Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Uus-Meremaa

10 erinevust Uus-Meremaa töökorralduses

10 erinevust Uus-Meremaa töökorralduses

Uus-Meremaa on Eestist kõige kaugemal asuv maismaapunkt, samas on nii Uus-Meremaa kui ka Eesti õigusaktides ja töökorralduses ootamatult palju sarnasusi, aga ka erinevusi, millest praegune uuendustele ja arengule suunatud riik ehk õppida võiks.

Riigipühade esmaspäevastamine

Uus-Meremaal on 11 riiklikku püha ja need kõik langevad üldjuhul tööpäevadele, andes inimestele nii lisaks iga-aastasele põhipuhkusele juurde lisapuhkusepäevi. Paljud riigipühad on kas liikuvad pühad, mis satuvadki alati tööpäevale (nt ülestõusmispüha) või need esmaspäevastatakse ehk antakse nädalavahetusele sattuva riigipüha eest järgmise nädala esmaspäev (pikemate pühade korral ka teisipäev) vabaks.

Riigipühade puhul tuleb arvestada aga ka sellega, et seaduse järgi sulgeb enamik kauplusi ja kaubanduskeskusi oma uksed nii esimese jõulupüha kui ka ülestõusmispühade ajaks. See muidugi tähendab seda, et kauplused on eelnevatel päevadel tugevasti ülerahvastatud ja parkimiskohta on pea võimatu leida. Samas saavad ka teenindajad nii rahulikult koos perega pühi nautida.

Loe edasi Personaliuudised.ee