Site Online Counter
Skip to main content
Blogi

Eesti õpilased võitsid füüsikaolümpiaadil kulla ja kaks pronksi

Eesti õpilased võitsid füüsikaolümpiaadil kulla ja kaks pronksi

TALLINN, 27. juuli, BNS - Eesti õpilased võitsid Indoneesias peetud rahvusvaheliselt füüsikaolümpiaadilt kulla ning kaks pronksmedalit.

Tartu Ülikooli teaduskooli direktori Mihkel Kree ja doktorandi Mihkel Heidelbergi juhendatud Eesti kooliõpilaste võistkond võitis 16.-24. juulil Indoneesias Yogyakartas peetud rahvusvaheliselt füüsikaolümpiaadilt kulla ning kaks pronksmedalit, edastas Tartu Ülikooli pressiesindaja.

Tallinna reaalkooli õpilane Taavet Kalda võitis kuldmedali ning Kaarel Kivisalu Tallinna Reaalkoolist ning Konstantin Dukatš Narva keeltelütseumist pronksmedali. Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilane Eva-Maria Tõnson teenis välja aukirja.

Eesti võistkonda kuulusid lisaks Eva-Maria Tõnson Hugo Treffneri gümnaasiumist ning Roman Oleinik Narva Pähklimäe gümnaasiumist.

Võistkonna mentori Mihkel Kree sõnul suutsid Eesti võistlejad end võimetekohasel realiseerida.

"Võib öelda, et Taavetilt kuldmedalit isegi salamisi ootasime, see on ilus täiendus tema varasematele kuldmedalitele 2015. aasta rahvusvaheliselt füüsikaolümpiaadilt ja tänavuselt Euroopa füüsikaolümpiaadilt. Soovin aga eriti esile tõsta alles 9. klassi lõpetanud Kaarli ja Konstantini tulemusi. Selle taga on kahtlemata õpilaste hea koostöö oma õpetajatega, ent kahtlustan, et meie õpilaste headel eksperimendioskustel võib olla seos eksperimentaalsetelt Euroopa loodusteaduste ja rahvusvahelise loodusteaduste olümpiaadidelt saadud kogemustega," sõnas Kree.

Võistlusest võttis osa kokku 394 õpilast 86 riigist.

Teooriavoorus uurisid õpilased võõrustajariigile kohaselt maavärinate, vulkaanide ja tsunamide temaatikat. Lisaks tegeleti kaasaegse füüsika küsimustega: näiteks uuriti, kuidas saab galaktikate vaatlusandmete põhjal järeldada tumeaine olemasolu Universumis, analüüsiti Universumi paisumist ja seda selgitavaid kaasaegseid inflatsioonimudeleid. Eksperimentaalülesandes uuriti laserkiire murdumise abil soolalahuse difusiooni ning magnetlõksus leviteeriva grafiiditüki võnkumise abil vaadeldi nii aine omadusi kui ka seadme kasutamist näiteks seismomeetrina.

 

Baltic News Service