Skip to main content
Blogi

Sotsiaalmeedia kasutamine tööotsingul.

Sotsiaalmeedia kasutamine tööotsingul.

Oled isiksus, näita seda – lisaks tööalastele saavutustele on oluline näidata inimestele, milline sa tegelikult oled - inimesed teevad koostööd sinuga, mitte ainult sinu tööalaste saavutustega.

Kasuta erialast keelt - lisades enda tutvustusse oma ala professionaalide poolt kasutatavaid sõnu, mis on suunatud sinu eriala inimestele, on potensiaalsetel tööpakkujatel sind lihtsam otsingumootorite kaudu üles leida.

Väldi endale tiitlite külge kleepimist – Kuigi maailmarändur ja müügiguru võib kõlada uhkelt, võib see jätta sinust kerglase mulje. Selle asemel tasub tiitleid kasutamata oma kogemustepagas lahti kirjutada.

Uuenda regulaarselt enda profiili – olgu selleks siis praeguses töökohas edutamine, uues ettevõttes või oma äriga alustamine. Profiili uuendus annab ka teistele märku sinu saavutustest ja teemadest, millega sa kursis oled ning see avab sulle uusi tööalaseid võimalusi.

Vaata üle profiilipildid – lae endast üles korrektne ja viisakas foto, see on esimene asi, mida värbajad sinu profiili puhul tähele panevad.

Järgi õigekirja – ka väike kirjaviga hakkab inimestele silma ja võib jätta sinust lohaka mulje.