Site Online Counter
Skip to main content
Blogi

Krimelte kasum langes 5,5 protsenti 1,3 miljonile eurole

Krimelte kasum langes 5,5 protsenti 1,3 miljonile eurole

TALLINN, 27. juuli, BNS – Viimistlusvahendite tootja Krimelte OÜ käive kasvas mullusel majandusaastal 0,44 protsenti 84,5 miljoni euroni ja kasum langes 5,5 protsenti 1,3 miljonile eurole.

Hermeetiku- ja liimitootjana integreeris Krimelte gruppi 2014. alguses omandatud Hispaania ettevõtte Olivé Quimica S.A. Gava's. Käesoleval aastal jätkab ettevõte isepaisuvate tihenduslintide tootmist ja tootearendust, märkis ettevõte majandusaasta aruandes.

Ettevõtte teatel tugevnes turupositsiooni Põhjamaades ning Baltikumis, tugevnes müügikasv Ukraina turul ning samas jätkud keeruline olukord Venemaa turul. Aasta lõpus toimusid Vene turul aga mitmed ettevõtte jaoks positiivsed muutused ning müügimahtude taastumine on jätkunud ka 2017. aasta alguses.

Käesolev aasta algas ettevõttele märkimisväärse hinnatõusuga mitmetele põhitoorainetele ning sellest tulenevalt oli Krimelte sunnitud korduvalt oma toodete väljamüügihindu korrigeerima.

Võttes arvesse 2016. aasta jätkuvalt suhteliselt keerulistes tingimustes tehtud tulemust ning plaanitud investeeringuid plaanib ettevõte jätkata nii tooteportfelli kui ka müügigeograafia laiendamist.

Enamus toodangust, üle 96 protsenti, müüs ettevõte välisturgudele. Suuremad turud olid Venemaa, Hispaania, Poola, Leedu, Prantsusmaa, Eesti, Ukraina, Läti, Suurbritannia, Rumeenia. Krimelte peamisteks kaubamärkideks on PENOSIL ja OLIVÉ, mille müük 2016. aastal moodustas ligi 50 protsenti ettevõtte kogumüügist. Lisaks tootis Krimelte olulisel määral tooteid ka kliendi kaubamärkide alla.

OÜ Krimelte põhitegevusalaks on värvide, lakkide ja muude viimistlusvahendite ning trükivärvide ja mastiksite tootmine.