Site Online Counter
Skip to main content
Blogi

Tartu Tarbijate Kooperatiiv maksab 30 000 kliendile 800 000 eurot

Tartu Tarbijate Kooperatiiv maksab 30 000 kliendile 800 000 eurot

TALLINN, 31. juuli, BNS – Coop kaubamärgi all tegutsev Tulundusühistu Tartu Tarbijate Kooperatiiv (TTK) maksab 30 000 omanik-kliendile kokku 800 000 eurot dividende, kirjutab Tartu Postimees.

Omanikutulu saavad kõik klientomanikud, kes tegid 2014. ja 2015. aastal kasvõi ühe euro eest TTK kauplustes oste. Vastavalt sellele, kui suure summa eest on ostetud, jagatakse proportsionaalselt omanikutulu, kirjutab leht.

Ülekantavad summad algavad ühest sendist, suurimad aga küünivad üle 300 euro. Kokku maksab TTK välja 800 000 eurot dividende.

Coop Eesti kommunikatsioonijuht Martin Miido ütles, et välja makstud summalt on tulumaks juba tasutud ning inimesed ei pea selle pärast enam muretsema.

Üle Eesti on Coop tarbijate kooperatiivil liikmeid 80 000. Kõik dividende ei saa, vaid ainult Tartu Tarbijate Kooperatiivi klientomanikud. TTK-l on liikmeid umbes 37 000, kellest ligi 30 000 saavad suvel omanikutulu.

Omanikutulu maksmine pole Coopis igaaastane tegevus. Seda on varem tehtud, aga pigem väga harva. Klientomanikke premeeritakse Martin Miido sõnul siis, kui ühistul on teatud ajal väga hästi läinud. Näiteks kui kaubandustegevust on õnnestunud jõudsalt edeneda ning parasjagu pole poodidesse investeerimise vajadus nii suur.

Kõik Coop kaubamärgi all tegutsevat 19 tarbijate kooperatiivi ühistut on eraldi äriühingud. Kui ühel läheb hästi, ei pruugi teisel samal ajal nii hästi minna. "Tartu tarbijate kooperatiivil läheb praegu hästi ja see võimaldas maksta ühekordset omanikutulu," ütles Miido.

Omanikutulu makstakse liikmetele välja 10. augustiks. Kui selleks ajaks pole ülekannet tehtud, soovitab Coop TTK liikmetel ühendust võtta. Klientomanikele kehtib Coopi kauplustes lisasoodustusi: neile arvutatakse näiteks püsikliendiprogrammis boonust 2,5-kordselt. Liikmetelt ühistusse kuulumise eest omanikutasu ei võeta. Ühistusse liikmeks astumine pole praegu avatud.

 

Baltic News Service