Online Counter
Skip to main content
Blogi

Arvamusfestivalil arutlevad esmakordselt ka põhikooli õpilased

Arvamusfestivalil arutlevad esmakordselt ka põhikooli õpilased

TALLINN, 7. august, BNS - Paides reedel ja laupäeval toimuva viienda arvamusfestivali raames leiab tänavu aset umbes 160 arutelu, esmakordselt korraldavad arutelusid põhikooli õpilased ja leidub teisigi uusi arutelulähenemisi.

Festivali eestvedaja Ott Karulin julgustab festivalist osa võtma kõiki huvilisi, ka neid, kes varasematel aastatel pole arvamusfestivalil käinud, teatas festivali pressiesindaja BNS-ile. „Kuna teemasid on tõesti igasuguseid, ei pea keegi pelgama seda, et äkki mitte midagi ei kõneta või ei pane kaasa mõtlema – kindlasti kõnetab ja kindlasti paneb kaasa mõtlema ja rääkima,“ kinnitas Karulin. „Ühtlasi on sel aastal võimalik mobiilirakenduse Mingla abil üks ühele inimestega huvipakkuvatel teemadel kohtuda ja diskuteerida.“

Esmakordselt korraldavad põhikooli õpilased lastealal ise oma arutelusid, tõstatades nii keskkonnakaitse, virutaalmaailma sõltuvuse, kui ka näiteks laste õnne teemasid. Kava on välja mõeldud ka pisikestele festivali külalistele - nendega tegelevad tasuta Paide Sookure ja Paide Lasteaia õpetajad.

Karulini sõnul soosib festival uusi huvitavaid arutelulähenemisi, mis kaasaksid osalejaid senisest veelgi enam. „Programmis on näiteks malekella arutelud, ööülikooli loenguid, kohvikuarutelud, juhtumianalüüsid ja palju muud. Noorteprogramm SPIN paneb esmalt osalejad hoopis jalgpalli mängima ja seejärel mõtisklema, kuidas spordi kaudu ühiskonda turvalisemaks muuta,“ rääkis Karulin.

Lisaks toimuvad ka tänavu arvamusfestival traditsiooniliseks saanud Euroopa Parlamendi Eesti saadikute hommikune laupäevane arutelu ning festivali lõpetav parlamendierakondade esimeeste debatt.

Festival ei lõpe seekord aga mitte parlamendi erakondade esimeeste debatiga, vaid ühise õhtusöögiga ehk Ööootega. Laud kaetakse Paide keskväljakul ja igaüks võiks omalt poolt söögipoolist lauale kaasa võtta, et üheskoos kuuldut-nähtut seedida ja jätkata põletavate küsimuste üle arutelusid.

 

Baltic News Service