Skip to main content
Blogi

Miks tavaline töökuulutus enam ei toimi?

Miks tavaline töökuulutus enam ei toimi?
Oma igapäevatöös märkan, et "Tavalised töökuulutused" ei too tihti enam piisavalt häid kandidaate kelle hulgast valida. Terve Töötukassa on tavalisi kuulutusi täis, oled proovinud, kuidas töötab?.

Hea töötaja reeglina juba töötab ning kui firma teda hoiab, siis lahkumiseks pole põhjust.

Kui otsid personali, siis on Sul omad ootused, mida keegi peale Sinu ei tea. Inimesed on erinevad.

Soovitus Sinule:

* Loo töökuulutus alati ausal pinnal, too selles välja kõikvõimalikud motivaatorid pluss parim töötasusüsteem, mida oled valmis oma ootustele vastavale (või ootusi ületavale) kandidaadile antud ametikohal pakkuma. Miks? Sest see on Sulle tähtis, kuna Sinu vaba ametikoha reklaam ei pruugi muidu tuua soovitud tulemust. Peab ju olema mingi põhjus, miks Sinu töökuulutusele reageerida, tahad ju parimaid kandidaate? Mõtle sellele, enne kui kuulutama asud.

Mõelda võiks ka sellele, et head töötajad, kes täna töötavad, ei külastagi tavalisi tööportaale, kuna nad ei otsi tööd. Nähes silme alla sattunud atraktiivset töökuulutust, võib neil tekkida mõte töökohta vahetada. Et nendeni jõuda, on mõistlik kasutada muid kanaleid. Suure tõenäosusega kasutavad nad erinevaid sotsiaalvõrgustikke - näiteks Facebooki ja LinkedIN-i.

Nad jälgivad seal uudiseid, osalevad pakkumistes, kampaaniates, suhtlevad sõpruskonnaga, avaldavad ise arvamust jms., mida sotsiaalvõrgus ikka tehakse. Umbes 600 000 eestimaalast on avanud sotisaalvõrgustikku kasutajakonto.

Töökuulutus ei ole tööleping, mis tähendab, et selles avaldatud töötasu suurus ei ole täpne number, vaid ligilähedane ja sõltub erinevatest asjadest (inimesed on erinevad, oskused ja töövõimekus on erinev).

Töökuulutamise eesmärk on leida turult üles võimalikult palju sobivaid huvilisi. Töölepinguni jõuate vaid siis, kui Teil on sobiv inimene, kellega töölepingusse astuda. Temaga lepite kokku lõplikud tingimused ja kui see Talle sobib, siis on Teil võimalus Ta värvata.

See pole veel kõik, peale töösuhtesse astumist järgneb enamikul juhtudel katseaeg (juhul, kui tegu pole üleostetud spetsialistiga, kes katseaega ei soovinud ega vajanud). Katseaeg on katseaeg nii Tööandja kui Töövõtja jaoks. Selle aja jooksul peab vastastikku kõik mõlema poole ootustele vastama.  Koostöö jätkuks, kui see nii on. Kui midagi aga ei sobi, olete uuesti otsimas ja see on ettevõttele kulu - ajakulu, reklaamikulu pluss tegemata tööst ja halvemast klienditeenindusest tekkiv kulu, mille suurus võib olla ettearvamatu.

Soovitame veel lugeda ka Tiina Saare soovitust toimiva töökuulutuse loomiseks. Eristumine, ausus ja avatus loovad tähelepanu ja tekitavad usalduse juba enne tööintervjuud;)

Edukaid konkursse soovides,

Jaanus Sõrmus
Kandideeri.ee & FB Lookingforajob


Väike huumor kah lõpetuseks:)
 

Tööpakkumine

Nõudmised kandidaadile:
* teadmised meditsiinist
* teadmised pedagoogikast
* teadmised psühholoogiast
* teadmised kokandusest
* rahulik meel ja kannatlikkus
* järjepidevus
* loovus ja mänguhimu
* hea stressi- ja pingetaluvus
* toimetulek vähese unega (töö esimestel kuudel u 3-4h ööpäevas)
* söögi osas vähenõudlik (mida vähem süüa vaja, seda parem)
* 8 kätt
* oskus teha mitut asja korraga
* valmidus reageerida väga kiirelt

Meie pakume:
* võimalust teha tööd 24/7 h
* töö järjepidevust – töö kestab vähemalt 18 aastat
* teiste inimeste tagant koristamist, vannitamist, söötmist
* magamisvõimalust ka päeval – aga max 2h kaupa
* pole võimalust “mitte viitsida” midagi teha – kui peab, siis peab, ja vastu vaielda ei saa. Kaevata pole samuti kellelegi.
* karsket eluviisi
* puhkust ega haiguslehte pole võimalik võtta – tööd tuleb teha ka 39-kraadise palavikuga
* puhkepäevi pole, sh pole ka vahet, mis nädalapäevaga parajasti tegu on. Nädalalõppe vabaks ei saa
* ärgata ja magama minna ei saa siis, kui tahad, vaid siis, kui saad. Nädalavahetusel tuleb ärgata samal ajal nagu nädala sees

Tasu:
280-2257 €/bruto, sõltuvalt eelneva aasta panusest riigikassasse