Site Online Counter
Skip to main content
Blogi

17.09.18 toimub koolitus- olulisemad käibemaksuseaduse muudatused 2018 ja 2019

Koolituse eesmärk on anda ülevaade jõustunud ja tulevikus jõustuvatest käibemaksuseaduse muudatustest.

Käibemaksuseadust on 2018. aastal juba muudetud ja osad muudatused on Rahandusministeerium kavandanud jõustuma 2019. aasta algusest. Osad 2018. aasta muudatused on ainult kosmeetilised, kuid paljud on ka olulise rahalise kaaluga. Olulisim muudatus puudutab kinnisasja käibemaksuga maksustamist. Senise krundi mõiste asemel sätestatakse käibemaksuseaduses ehitusmaa mõiste. Muudatuse tulemusel laieneb oluliselt käibemaksubaas ja paljud seni kehtinud seaduslikud maksutehingud muutuvad edaspidi kasutamiskõlbmatuks. Lisaks juba vastu võetud muudatustele, on edaspidi käibemaksuseaduses plaanis sätestada vautšerite käibemaksuga maksustamise reeglid. Senine maksupraktika vautšerite osas on olnud erinev ja lähtunud vaid maksumaksja kogemusest ja teadmistest. Nüüd on plaan segases olukorras selgust luua. Nendest ja paljudest teistest muudatustest me koolitusel räägimegi.

Koolitusele on oodatud: Raamatupidajad, finantsjuhid ja tegevjuhid.

Koolituse maht on 6 akadeemilist tundi.

Koolitusel läbitakse järgmised teemad:

  1. Kinnisasja mõiste ja maksustamine.
  2. Siseriiklik pöördmaksustamine.
  3. Arvele esitatavad üldised nõuded ja erisused.
  4. Vautšerite mõiste ja maksustamine.
  5. Impordi pöördmaksustamise reeglid.

Koolituse läbimisel teab koolitusel osalenu millised käibemaksuseaduse muudatused on 2018. aastal juba jõustunud, millised jõustuvad ja millised on kavandatavad muudatused alates jaanuar 2019.

Muu asjakohane info: hind sisaldab materjale ja tõendit!

Koolitajaks on Tõnis Elling, kes on maksundusega tegelenud ligikaudu 20 aastat. Ta on töötanud Tallinna Juriidiliste Isikute Maksuametis direktori asetäitjana, ligi 13 aastat õppejõuna Sisekaitseakadeemias ja olnud maksunõustajana ametis alates 2009. aastast. Nõustamisfirmades Grant Thornton Rimess OÜ, Leinonen OÜ ja AS Deloitte Advisory, on Tõnis keskendunud peaasjalikult kaudsete maksude nõustamisele. Hariduselt on Tõnis jurist. Pärast Tartu Ülikooli magistriõppe lõpetamist 2010. aastal, jätkab Tõnis õigusteaduse õppimist Tartu Ülikooli doktorantuuris. Tema uurimisvaldkonnaks on finantsteenuste käibemaksuga maksustamine.

Toimumisaeg:  17.09.2018

Toimumise koht: Tallinna kesklinn (täpne toimumise koht sõltub registreerinud isikute arvust).

Koolituse hind: 189 eurot +km

Soodushind kuni: 03.09.18 on 159 eurot +km

Väljund: Täiskasvanute Koolituskeskuse tõend.

 

Täpsem info ja registreerimine: http://taiendkoolitus.com/taiskasvanute-koolituskeskus/koolitus-kaibemaksuseaduse-muudatused-2018-ja-2019/ või 5304 5566

 

Täiskasvanute Koolituskeskus

www.taiendkoolitus.com