Skip to main content
Blogi

Tööd otsides tööotsijad puutuvad kokku ka eitavate vastustega. Ei maksa lasta tujul langeda.

Tööd otsides tööotsijad puutuvad kokku ka eitavate vastustega. Ei maksa lasta tujul langeda.

Tööotsijad, ärge kartke eitavaid vastuseid.

Tööotsijad, ärge kartke eitavaid vastuseid. Eitavast vastusest algab müük. Tööotsijana Te müüte ennast ja eesmärgiks on end tööandjale müüa võimalikult kõrge tasu eest, samas, kui tööandja soovib osta Teid võimalikult odavalt.

 Kindlasti on paljud tööotsijad iga päev kokku puutumas eitavate vastustega, äraütlemistega tööandja poolt. Kui oled kogu oma hinge pannud igasse kandideerimisse, et saada uuesti head äraelamist võimaldav töökoht, siis on eitav vastus peale seda pingutust ja kulutatud aega tõesti väga valus.

Et sildasid mitte põletada ja saada sama tööandja juures järgmisel konkursil töö, selleks peaksid käituma viisakalt ja professionaalselt.

Kuidas eitav vastus enda kasuks pöörata?

Jagame head nõu, kuidas eitav vastus enda kasuks pöörata ja järgmisel korral töökoht endale võita.

 Tööotsija eesmärgiks on leida töö, mis kindlustab soovitud äraelamise ja seda võimalikult kiiresti, et ei langeks musta masendusse ega võlglaste nimekirja.

Tööotsimine on tegelikult ju isegi täiskohaga projektipõhine töö, kus tulemustasuks on töökoht, mida Sul täna veel ei ole. Oled kui ettevõtja, kaalutlev, analüüsiv, otsustav.

Mängu tulevad kõik Sinu kogemused elust, suhtlemistaktika, suhtlemisoskus, kõik õpitu - Sa pead jääma vee peale, mitte uppuma. Alla anda ei tohi! Samas pead Sa oleme väga hea inimeste tundja, et osata suhelda ja juhtida vestlust Sulle sobivas suunas, kasutades ära eelnevalt välja peilitud infot ja osates tööandjat kuulata.

Õpi kuulama, õpi kaotama, õpi analüüsima, õpi võitma!

​Ka eitav vastus on vastus, saades vastuse, tähendab, et Sind on märgatud. Ole tänulik selle eest ja täna personalijuhti või intervjueerijat kulutatud aja ja pakutud võimaluse eest ning uuri samas, kas too on valmis Sinuga jagama langetatud otsuse tagamaid.

Uuri julgelt enda nõrkuste kohta, et oskaksid nendega midagi ette võtta ja tulevikus just oma tugevusi esile tuua.

Sellise info küsimine ja viisakas käitumine ning langetatud otsusega nõustumine näitavad Sind kui professionaali ja just see aitab Sind professionaalina meelde jätta, et tulevikus Sulle tööd pakkuda.

Tahavad ju kõik tööandjad ettevõtet esindama selliseid inimesi, kes oskavad ka väärikalt kaotada ning suhted kuumad hoida, sildasid põletamata.

Võid tööandjale mõista anda, et oled väga huvitatud informatsioonist, mis puudutab vabu ametikohti selles ettevõttes ja näita, et oled nendega samal lainel (sarnased tõekspidamised, väärtushinnangud jms.).

Hea töökoht tähendab igale töötajale seda, et ta on rahul oma tööülesannetega, töötasuga, motivatsioonipaketiga, töökaaslaste ja juhtide ning omanikeringiga, samuti ka teenustega ja toodetega, mida ettevõte pakub.

Et hea töökoht saada, on mõistlik eelnevalt huvipakkuvat ettevõtet ja tema töötajaid jälgida, samuti omanike kohta uurida ja siis endale selgeks teha, kas see on see ettevõte ja see ametikoht, kuhu sobiksid 100%.

Eitav vastus ei ole kaotus, see on millegi jaoks hea. Kindlasti ei tea sa veel eitavat vastust saades, mille jaoks see hea on aga kindlasti on see hea Sinu arenemise mõistes ... Su aju aktiveerub, sa analüüsid kogu protsessi uuesti läbi. Sa võtad käsile oma nõrkused saad teada oma tugevused. 

Ära heida meelt, jätka ja muuda oma tegevusi, ole paindlik ja järgmisel korral võid olla võitja!

Edu Teile kõigile tööd otsides;)

Vaata värskeid töökuulutusi sulle sobivas töökategoorias ...

NB! Tööandjad, olge kandideerijate vastu sõbralikud ja ausad, andes neile õiglast tagasisidet. See muudab maailma paremaks ja Teie ettevõtte tööotsijatele atraktiivsemaks;)

Septembris 2016 oli Töötukassa andmeil töötuna arvel 26245 inimest, kõik nad saavad eitavaid vastuseid, sa pole üksi. Kõigil on võimalus end paremaks ja sobivamaks muuta ja tööle saada.


Lugupidamisega,

Jaanus Sõrmus, tööportaal Kandideeri.ee