Site Online Counter
Skip to main content
Blogi

Politsei määras neljale Jõgevamaal töötavale ukrainlasele rahatrahvi

Politsei määras neljale Jõgevamaal töötavale ukrainlasele rahatrahvi

Politsei määras neljale Jõgevamaal töötavale ukrainlasele rahatrahvi

TALLINN, 26.juuli, BNS -  Politsei määras neljale Jõgevamaal töötavale Ukraina kodanikule rahatrahvi, kuna nende lühiajaline töötamine Eestis ei olnud nõuetekohaselt vormistatud.

Politsei viis teisipäeval Jõgevamaal läbi kontrollaktsiooni, selgitamaks Eestis töötavate välismaalaste riigis viibimise ja töötamise seaduslikkust, edastas Lõuna prefektuur. Korravalvurid tuvastasid, et nelja Ukraina kodaniku lühiajaline töötamine Eestis ei olnud nõuetekohaselt politsei- ja piirivalveametis registreeritud. Kolmele naisele ja ühele mehele määrati kiirmenetluses rahatrahv.

Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo inspektor Elen Hansen sõnas, et Eestis võib lühiajaliselt töötada välismaalane, kes viibib seaduslikult ajutiselt Eestis näiteks viisa või viisavabaduse alusel ja kelle töötamine on enne tööleasumist politsei- ja piirivalveametis registreeritud.

"Sageli ei ole tööandja kuigi tõsiselt suhtunud välismaalase värbamiseks vajalike dokumentide vormistamisse. Selline hooletu suhtumine on aga väärtegu, mis tähendab tööandjale kuni 3200 euro ja töötajale kuni 1200 euro suurust rahalist karistust," sõnas Hansen.

Hansen rõhutas, et Eestisse kutsutud tööline on tööandja vastutusel.

Kontrollaktsiooni visiid läbi Lõuna prefektuur ning maksu- ja tolliamet. Sarnaseid kontrolle tehakse erinevatesse välismaalasi tööle värvanud ettevõtetesse üle Eesti.

 

Baltic News Service