Site Online Counter
Skip to main content
Blogi

Leigo peremees ehitas ainulaadse ujuvlava

TALLINN, 27. juuli, BNS - Leigo talu peremees Tõnu Tamm rajas ainulaadse 24-meetrise, veepinnast seitsme meetri kõrguse ning 20 tonni kaaluva ujuvlava, kirjutab Valgamaalane.

«See on kuues lava, mille olen ehitanud. Aga nii suur töö on esmakordne,» rõhutas Tamm taluõuel, käes jooniseid täis paberileht. Võõrale pilgule ei ütle info paberil mitte midagi. «See on tehniline joonis, kogu kuldaväärt info on sellel olemas. Kahe aasta jooksul on seda paberit palju kulutatud, näeb teine närune välja. Ma ei tea, mis oleks saanud, kui see oleks kaduma läinud.»

Eelmisel reedel, kui Valgamaalane Palupera vallas Lutike külas Leigol käis, olid ujuvlava teraskonstruktsioonid püsti. Sellega oli ka arhitekti rollis oleva Tamme sõnul üle 90 protsendi töödest tehtud. Lava ehitatakse valmis kuival maal, kust liigutatakse järve.

Üle 200 inimese mahutav ujuvlava saab valmis 20. Leigo järvemuusika festivaliks augusti esimesel nädalavahetusel. Idee rajada uus lava küpses taluperemehel peas tükk aega. «Vana lava on liiga kaugel. Publik nurises, et ei näe oma lemmikut, ja muusikud nurisesid, et ei näe publiku säravaid silmi ega kuule aplausi,» edastas ta.

Nii sündiski ujuvlava idee. Alust saab vastavalt vajadusele reguleerida ning tulevikus viia Leigo mail ühest järvest teise.

 

Baltic News Service