Site Online Counter
Skip to main content
Blogi

Premia kahekordistas kasumi

Premia kahekordistas kasumi

TALLINN, 27. juuli, BNS – Premia Tallinna Külmhoone AS müügitulu kasvas 2016. aastal 48,3 miljoni euroni; ettevõte kahekordistas kasumi 3,2 miljoni euroni.

"Kasvatasime Eesti turul jäätisemüüki 14,6 protsenti, mis aitas meil teenida vaatamata toormehinna märkimisväärsele tõusule igati eeskujuliku 48,3 miljoni euro suuruse käibe. Palju aitas kasumi hüppelisele kasvule kaasa ka asjaolu, et oleme suutnud tänu rahvusvahelisse gruppi kuulumisele oma tootmist ja tarneid märkimisväärselt efektiivistada," ütles Premia juhatuse esimees Aivar Aus pressiteates.

Ausi sõnul on kasumi kahekordistumise taga ennekõike ülimalt head müügitulemused Eestis ning Food Union grupist sündiv sünergia.

"AC Nielseni andmetel ületas Premia turuosa tänavu kevadel esmakordselt pärast mitut aastat 40 protsendi künnise, jõudes mais 41,2 protsendi tasemele," ütles Aus, kelle sõnul on Premia turuosa kasv suur saavutus ka seetõttu, et 2017. aasta esimene poolaasta on võrreldes mullusega olnud oluliselt külmem ning Nielseni statistika kohaselt on jäätiseturg tervikuna võrreldes möödunud aasta aprilli ja maiga kolm protsendipunkti kahanenud.

Tallinna Külmhoone alustas jäätisetootmist 1956. aastal, kui esimese jäätisetootena toodi turule plombiiri pulgajäätis. Tänaseni on tootmises 1980. aastal müügile jõudnud Regatt ning 80-ndate koolilaste lemmik Koolijäätis. Premia Tallinna Külmhoone AS kuulub alates 2014. aastast rahvusvahelisel kapitalil põhinevasse Food Union gruppi.

 

Baltic News Service