Skip to main content
Blogi > Edetabelid

Aasta advokaadiks valiti Paul Keres

Aasta advokaadiks valiti Paul Keres

TALLINN, 19. detsember, BNS – Eesti Advokatuur valis aasta advokaadiks Paul Kerese, kes sai laiemalt tuntuks Kaur Kenderi kaitsjana.

Eesti Advokatuur valis aasta advokaadiks Paul Kerese ning tunnustas Helen Tombergi pikaajalise vabatahtliku töö eest ning Jüri Raidlat silmapaistva ühiskondliku tegevuse eest, teatas advokatuuri esindaja.

Advokatuuri esimehe Hannes Vallikivi sõnul mängis Kerese aasta advokaadiks valimisel olulist rolli Kaur Kenderi kaitsmine. "Kenderi protsess on õpikunäide sellest, et advokaati ei tohi samastada tema kliendiga. Advokaat professionaalina esineb ratsionaalselt ja tasakaalukalt, käitugu klient kuidas tahes või arvaku üldsus kliendist mida tahes," sõnas Vallikivi. "Teist nii suurt avalikkuse tähelepanu pälvinud vastuolulist kohtuasja polegi meil olnud. Paul Kerese tegevus kogu protsessi vältel on eeskujuks kõikidele Eesti advokaatidele."

Vabatahtliku tegevuse kategoorias tunnustas advokatuur tänavu Helen Tombergi pikaajalise panuse eest advokatuuri ja Lastekaitse Liidu ühisprojektis Hea nõu lastega peredele. "Helen on selle projekti hing, ta on kaasa löönud algusest peale, tänaseks juba seitse aastat," ütles selgitas Vallikivi.

Ühiskondliku tegevuse kategoorias pärjatud Jüri Raidlat tunnustati panuse eest riigireformi ja selle ühe osa, haldusreformi läbiviimisesse. “Paljud Eesti riigi arhitektid olid teadupoolest advokaadid. Eesti Advokatuur anno 2017 on seda uhkem tänaste advokaatide-riigimeeste üle," sõnas advokatuuri esimees.

Eesti Advokatuur on Aasta advokaadi tiitlit välja andnud aastast 2014.

 

Baltic News Service