Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > 2018

Aasta arsti tiitli pälvis kirurg Jüri Teras

Aasta arsti tiitli pälvis kirurg Jüri Teras

TALLINN, 10. jaanuar, BNS – Eesti Tervise Fond ning portaali www.arst.ee lugejad valisid aasta arstiks kirurg Jüri Terase.

Teras töötab Põhja-Eesti regionaalhaiglas kirurgiakliiniku üld- ja onkokirurgia keskuse juhatajana, edastas Eesti Tervise Fond.

"Aasta arsti Jüri Terast sobib suurepäraselt iseloomustama Anton Tšehhovi öeldu, et arsti amet on kangelastegu, mis nõuab ohvrimeelsust, hingepuhtust ja puhtaid kavatsusi,“ sõnas sotsiaalkaitseminister Kaia Iva. „Just sellisest arstist unistab iga patsient. Arstist, kes on oma valdkonna ekspert, kelle südamekutseks on inimeste aitamine nii kodumaal kui humanitaarmissioonidel ning kelle eesmärgiks on ravi kvaliteedi ühtlane kõrge tase kogu Eestis."

Eesti Tervise Fondi juhataja Eero Merilind sõnas, et tänavu esitati aasta arsti kandidaatideks väga palju ning erinevaid perearste ning otsustamine oli taas väga keeruline. "Lisaks sellele, et doktor Jüri Teras on väga hea kirurg ning tunnustatud arst, avaldas žüriile muljet tema laialdane tegevus erinevatel missioonidel Aafrikas ja Aasias," sõnas Merilind.

Teras sõnas, et tunnustusvajadus on kõigil olemas, eriti kirurgidel, kes teadagi on edevad inimesed. „Mul on palju häid kolleege, kes on teenimatult jäänud varju – nad kõik vääriksid aasta arsti tiitlit," ütles ta.

Aasta Arsti valisid meditsiiniuudiste portaali www.arst.ee lugejad ning žürii koosseisus sotsiaalkaitseminister Kaia Iva, perearst Eero Merilind, Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloogiakeskuse teadusjuht Margus Viigimaa ning terviseteadlane Anu Kasmel.

Aasta arsti valiti tänavu 17. korda.

 

Baltic News Service