Skip to main content
Blogi > Logistikauudised

ACE LOGISTICS KOLIB MAIKUUS UUDE LOGISTIKAKESKUSSE

ACE LOGISTICS KOLIB MAIKUUS UUDE LOGISTIKAKESKUSSE

ACE Logistics Estonia kolib maikuus uude logistikakeskusse. Terminali kolimine uude hoonesse on planeeritud 3. mail ja samas kuus tahetakse sinna viia ka kontori- ja laotöö. Rae vallas Tartu maantee ääres asuvas keskuses on üle 6000 ruutmeetri kontori, lao- ja terminalipinda. Keskuse ehitajaks oli Mapri Ehitus.

Andres Matkur, ACE Logistics Grupi tegevjuht: “Hoone on ehitatud meie ettevõtte vajadusi ja eripärasid arvesse võttes. Terminali läbilaskevõime on vanaga võrreldes kiirenenud ja see annab võimaluse kaupade hilisemaks korjeks või kiiremaks jaotuseks. Reeglina on meie klientide kaubad pakendatud alustele, mida on efektiivne käsitleda ja ladustada. Vähem tegeleme väikeste pakisaadetistega ja peenkaupade käsitlusega, samas on ka nende kaupade ladustamise ning käsitluse võimalus uues logistikakeskuses olemas. Asukoha sobivust kinnitab ka see, et paljud logistikaettevõtted ja meie kliendid tegutsevad samas piirkonnas.”

Tarmo Roos, Mapri Ehituse tegevjuht: “Kompleksse hoone kui rätsepaülikonna tegemine meeldib kõikidele ehitajatele. Läbimõeldud planeering, korralik kaasaegne kabinettidega kontor, sisekujundaja hea käekiri, energiasääst on märksõnad, millega ma iseloomustan uut logistikakeskust. Kõik on praktiline, üle ei ole midagi pingutatud. Ehitajana hindan ka hästi välja tulnud lao ja terminali vuugivaba lahendusega betoonpõrandaid.”

Töötingimused on endistest paremad, uus hoone on varustatud uusima laadimistehnikaga, samuti on ruumid nõuetekohaselt valgustatud. Kontoritöötajatele on reguleeritava kõrgusega lauad, palju on kabinette ja vähem avatud kontorit. Hoones on 2300 ruutmeetrit terminalipinda ja kõrgladu 2600 ruutmeetrit. Kontor võtab enda alla 1000 ruutmeetrit. Krundil on veel ruumi, et ehitada 4000 ruutmeetri ulatuses. Kolmekorruselise hoone ehitust finantseeris SEB pank, kogu investeeringu suurus on 5 miljonit eurot.

Andres Matkur ütleb logistikaettevõtte hetkeseisu kommenteerides, et ACE Logistics on töötanud kogu kriisi ajal täie valmidusega. “Meie kliente on ärimahtude muutus väga erinevalt mõjutanud, mõned on küll kaotanud käivet, teistel on see aga kasvanud. Klientidega suheldes oleme täheldanud oluliselt suuremat huvi laoteenuste vastu, et viia ettevõtte püsikulud muutuvkuludeks. Uues logistikakeskuses saame selleks tingimusi pakkuda. Üldiselt oleme aga äraootaval seisukohal – märtsis olid tegevusmahud veel täiesti korralikud ja isegi väikeses kasvus võrreldes eelmise aastaga. Nüüd aprillis näeme selgesti kahanemise märke ja tõenäoliselt meie sektorile nagu ka suurele osale tööstusettevõtetest jõuab suurem mahtude vähenemine kohale alles suvekuudel,” räägib ta.

ACE Logistics Grupp koosneb üheksast Eestis, Lätis, Leedus, Valgevenes ja Soomes tegutsevast ettevõttest. Grupi ettevõtted pakuvad erinevaid transpordi- ja logistikateenuseid sh lennu-, mere-, maantee- ja raudteetranspordi teenuseid, samuti lao- ning tolliteenuseid. ACE Logistics Grupp annab tööd 150 inimesele, ettevõtte 2019. aasta konsolideeritud käive oli 34 miljonit eurot.

ACE Logistics