Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Ilm ja kliima

Alanud nädal pakub kohati kuni 18 miinuskraadi

Alanud nädal pakub kohati kuni 18 miinuskraadi

TALLINN, 5. veebruar, BNS - Alanud nädalal kogub pakane hoogu ning nädala teisel poolel võib kohati olla öösiti kuni 18 miinuskraadi, prognoosib ilmateenistus.

Kolmapäeva öösel on pilves selgimistega ilm ning sajab lund. Puhub valdavalt lõunakaare tuul 3-8 m/s. Külma on 6-11, saarte rannikul 3 kraadi. Päeval on pilves selgimistega ilm. Sajab lund, pärastlõunal jääb sajuhooge harvemaks. Puhub edela- ja läänetuul 5-11 m/s. Külma on 1-5 kraadi.

Neljapäeva öösel on pilves selgimistega ilm ja mitmel pool sajab vähest lund. Puhub edela- ja lõunatuul 4-11 m/s. Külma on 5-11 kraadi, Lõuna-Eestis võib temperatuur langeda kuni -14 kraadini, saarte rannikul on kohatu kuni kraad külma. Päeval on vahelduva pilvisusega ilm ja rannikul sajab kohati vähest lund. Tuul pöördub kagusse 3-8 m/s. Külma on 3-8 kraadi, saarte rannikul tõuseb õhutemperatuur kohati 0 kraadi juurde.

Reede öösel on vahelduva pilvisusega peamiselt sajuta ilm. Puhub kagu- ja idatuul 2-8 m/s. Külma on 9-14, paiguti 18 kraadi. Päeval on pilves selgimistega peamiselt sajuta ilm. Puhub ida-, kirdetuul 3-9 m/s. Külma on 3-8 kraadi.

Laupäeva öö tuleb kõrgrõhkkonna servas olulise sajuta. Päeval võib madalrõhkkonna servast lund puistata. Puhub mõõdukas idakaare tuul. Öösel on mandri sisealadel külma 4-9 kraadi, sisemaal võib temperatuur kohati alla -10 kraadi langeda, päeval on külma 2-7 kraadi.

Pühapäeval sajab madalrõhkkonna mõjul vahete-vahel lund. Tuul pöördub lõunakaarde, aga märgatavalt ei tugevne. Külma on öösel 3-9 kraadi, päeval on termomeeter vahemikus 0 kuni -4 kraadi.

Järgmise nädala esmaspäeval liigub madalrõhulohk üle Skandinaavia Läänemerele, toob lund ja tõstab lõuna- ja kagutuule tugevaks. Lääne-Eestis on külma 1-5, Kesk- ja Ida-Eestis 5-10 kraadi, päeval jääb temperatuur vahemikku 0 kuni -5 kraadi.

Tallinna toimetus, +372 610 8832, sise@bns.ee

Baltic News Service