Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > TTÜ

Algab vastuvõtt TTÜ avatud õppesse

Algab vastuvõtt TTÜ avatud õppesse

TALLINN, 13. august, BNS - Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) alustab esmaspäevast avalduste vastuvõttu avatud õppesse.

Septembris 100. aastaseks saavas Tallinna Tehnikaülikoolis saab kasvõi töö kõrvalt end täiendada tipptasemel inseneri, infotehnoloogia, majanduse, loodusteaduste ning merenduse valdkondades.

„Töömaailm on viimastel aastatel märkimisväärselt muutunud ning üha väärtuslikumaks muutuvad erioskustega ja ümberõppinud töötajad. Kui avatud õppe võimalust kasutas selle algusaastatel keskmiselt 500 inimest, siis möödunud õppeaastal tegi seda juba ligi 3600 inimest,“ sõnas TTÜ avatud ülikooli juhataja Mati Lukas.

„Avatud õppe võimaluste vastu huvi tundvate inimeste hulga kasv on selge märk, et ühiskond sellist õppevormi vajab,“ lisas ta.

2018. aasta vastuvõtt avatud ülikooli toimub ilma konkursita, kuid õppima asumiseks on vajalik vähemalt keskharidus. „Eestis on paraku palju neid, kellel on ühel või teisel põhjusel ülikoolitee pooleli jäänud. Avatud õppe üks suurimaid eeliseid ongi see, et õppur saab ise valida õppe tempo ja –mahu, kusjuures valida saab endale just neid õppekavasid, mida inimene tahab,“ selgitas Lukas.

Populaarseimateks avatud õppe valdkondadeks olid möödunud õppeaastal majandus, inseneeria ja infotehnoloogia.

Eraldi väärtuse pakuvad õpingud koos teiste tudengitega – uued tutvused, kogemuste jagamised ja ühisüritused jätavad jälje terveks eluks. Eriti sel aastal, mil tehnikaülikool tähistab suurejooneliselt oma 100. juubelit.

Avatud õpe on tasuline, kuid heade õpitulemuste korral on võimalik kandideerida tasuta üliõpilaskohale. Nõustamine ja vastuvõtt toimub TTÜ avatud ülikoolis Tallinnas Ehitajate tee 5 hoones.

TTÜ avatud õppesse saab kandideerida 3. septembrini.

 

Baltic News Service