Skip to main content
Blogi > TTÜ

Algavad talvised sisseastumiskatsed TTÜ-sse

Algavad talvised sisseastumiskatsed TTÜ-sse

TALLINN, 29. jaanuar, BNS - Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) sisseastumiskatsed saavad esmakordselt hoo sisse juba jaanuaris - esimene katsete periood käivitub esmaspäevast.

Näiteks saab teha sisseastumiskatseid esimeses astmes õppimiseks ettevõtluse ja elamusmajanduse, meretehnika ja väikelaevaehituse ning laevajuhtimise erialadel Eesti mereakadeemias. Magistriõppes aga saab teha katseid rakendusfüüsika, arvutisüsteemide ja maapõueressursside õppekavadel õppimiseks.

Katsetele sai registreeruda pühapäevani TTÜ veebis. Katseid saab teha neljal perioodil: esmaspäevast 4. veebruarini, 12.-25. märtsil, 30. aprillist kuni 6. maini ja 6.-10. juulil. 

Igat katset saab teha vaid üks kord – see tähendab, et kui näiteks kevadel katse läheb kehvasti, ei saa suvel selle tulemust parandada. Küll aga on võimalik käia nii paljude erialade katsetel, kui soovi on. 

TTÜ vastuvõtu spetsialisti Kirsti Naaberi kinnitusel on katsete jaanuarikuusse toomisega tegemist ülikoolile väga suure muutusega, mille eesmärgiks on anda edukale sisseastujale kindlustunne sissesaamise osas juba enne suve. Naaber rõhutas, et sisseastumisavalduse saab esitada vaid kahele erialale.

„Kui enne avalduste tegemist on juba katsed sooritatud, oskab kandidaat paremini valida, millised need kaks eriala on,“ ütles Naaber. “Meie erialadega saab tutvuda ka avatud uste päeval 27. veebruaril, et teha erialavalikul teadlik valik ning saada teada, mida tegelikult tähendab tehnikaülikoolis õppimine.“ 

Vastuvõtt tehnikaülikooli on lävendipõhine. See tähendab, et kui konkursitingimused on täidetud, on õppekoht garanteeritud. Kui esimesse astmesse sisseastumiseks vajalikke riigieksameid pole tehtud või on soov nende tulemust parandada, on TTÜ-s võimalik teha ka laia matemaatika katseid märtsis ja juunis nng eesti keele sisseastumiskatseid juunis. 

Sisseastumisavaldusi TTÜ erialadel õppimiseks saab esitada sisseastumise infosüsteemis www.sais.ee 25. juunist kuni 4. juuli kella 15-ni. Esimese astme vastuvõetute nimekirjad avalikustatakse 13. juulil, magistriõppe nimekirjad 11. juunil 2018.

 

Baltic News Service