Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Liiklus

Amet kutsub liikluses vajalike dokumentide kehtivust kontrollima

TALLINN, 18. detsember, BNS - Maanteeamet kutsub kontrollima sõiduki juhtimisel vajalike dokumentide kehtivust, märkides, et liikluses on vajalikud kehtiv juhiluba, tervisetõend, tehnoülevaatus ja kindlustus.

Iga inimene peab olema kursis oma dokumentide kehtivusajaga, teatas ameti pressiesindaja esmaspäeval BNS-ile. Sõidukijuhil peavad kehtima juhiluba ja tervisetõend ning sõidukil tehnoülevaatus ja liikluskindlustus. Juhul kui üks neist ei ole kehtiv, siis liikluses osaleda ei saa.

Maanteeameti teatel saab juhiloa kehtivust kontrollida dokumendilt või maanteeameti e-teeninduses kasutades teenust „Juhiloa kehtivuse päring“; tervisetõendi kehtivust saab kontrollida oma perearstilt või maanteeameti e-teeninduses. E-teeninduses tervisetõendi kontrollimiseks tuleb sisse logida. Sõiduki tehnoülevaatust ning liikluskindlustust saab kontrollida maanteeameti e-teeninduses kasutades teenust „Sõiduki taustakontroll".

Kuna tervisetõendil on kõige pikem kehtivusaeg ja seda kaasas ei kanta, siis kiputakse unustama selle pikendamist. Tervisetõendi kehtivust peaksid kindlasti kontrollima, kui oled viimase kümne aasta jooksul juhiluba vahetanud. Tervisetõend ja juhiluba ei pruugi olla sama kehtivusajaga.

Kui inimesel on olemas paberil tervisetõend, siis tuleks kontrollida kas see on edastatud maanteeametile. Elektroonilised tervisetõendid edastatakse maanteeametile automaatselt. Kui tervisetõendil ei ole märgitud kehtivuse lõppu, siis kehtib tervisetõend sama kaua kui juhiluba. Sellisel juhul lõppeb koos juhiloa kehtivusega ka tervisetõendi kehtivus.

 

Baltic News Service