Online Counter
Blogi > 2018

Ametiühing: Rakvere Lihakombinaat on asunud streikijaid ähvardama

Ametiühing: Rakvere Lihakombinaat on asunud streikijaid ähvardama

TALLINN, 26. jaanuar, BNS - Rakvere Lihakombinaadi tööandja on streigi vältimise eesmärgil hakanud oma töötajaid ähvardama vallandamise, musta nimekirja panemise ja „elu keeruliseks tegemisega“ juhul, kui nad peaksid streigist osa võtma, märgib ametiühing.

Ähvardajate nimed on ametiühingule teada ning ametiühingu kinnitusel on tegu on töötajate ühinemisõiguse jämeda rikkumisega. „Tänaseks on meile laekunud informatsioon, et ähvardamine toimub eelkõige ettevõtte teistes osakondades, mitte tapamajas, kus inimestel üks streigikogemus juba käes. Töötajaid püütakse mõjutada ükshaaval, aga kogu info jõuab paratamatult koheselt ka usaldusisiku ja ametiühinguni,“ rääkis Ametiühingute Keskliidu organisatsioonisekretär Artjom Arhangelski lisades, et tööandja püüab töötajatele jätta väärat muljet, nagu oleks planeeritud streik ebaseaduslikud.

„Rõhutame üle, et streik Rakvere Lihakombinaadis toimub piinliku täpsusega seadust järgides,“ selgitas Arhangelski ja lisas, et asjaga tegelevad ametiühingu poolt Eesti parimad ja laialdaseima kogemusega eksperdid ja juristid.

Ametiühingu info kohaselt on inimesi ähvardatud lihakombinaadi kesklaos, maitseainete osakonnas ja praetootmise osakonnas. Ähvardamise vältimiseks on ametiühing soovitanud töötajatel vestlusi salvestada, kuna tööandja tegevus on seadusevastane ja kriminaalkorras karistatav.

Ametiühing palub endiselt anda vihjeid tööandja ebaseaduslikest mõjutamiskatsetest ning juriidilise kaitse saamiseks astuda ka ametiühingu liikmeks.

Vastavalt AS HKScan Estoniale saadetud streigiteatele nõuavad Rakvere Lihakombinaadi töötajad tapamaja töötajate põhipalga tõstmist 16 protsendi võrra alates 1. veebruarist ja 16 protsenti põhipalga tõstmist 1. juulist. Lisaks nõutakse, et tulemuspalga arvestamist ei muudeta. Palgaläbirääkimised jooksid ummikusse, kuna tööandja ei nõustunud töötajatele tegema ühtegi konkreetset palgapakkumist.

 

Baltic News Service