Skip to main content
Blogi > Ametiühing

Ametiühingud: tulumaks tuleks muuta astmeliseks

TALLINN, 7. detsember, BNS – Ametiühingute keskliit küll ei laida maha töötavate vaeste inimeste sissetulekuid kasvatavat tulumaksureformi, kuid siiski on hinnangul, et Eestis tuleks kehtestada astmeline tulumaks.

"Tulumaksuvaba miinimumi arvutamine [muutub] tõesti pisut keerulisemaks ning kõrgemat palka teenivad inimesed peavad tõesti kuni 36 eurot kuus rohkem maksu maksma, kuid selle tagajärjel saab miinimumpalga teenija uuest aastast enam kui viiendiku võrra rohkem palka kätte," ütles ametiühingute juht Peep Peterson pressiteate vahendusel.

"Sama eesmärki oleks saanud saavutada palju selgema kolmeastmelise tulumaksusüsteemiga. Paraku on seda maailmas laialt kasutatud süsteemi Eestis demoniseeritud pikki aastaid just inimeste poolt, kes ei ole valmis enda sissetulekutest piskutki vaesemate ellujäämiseks loovutama," märkis Peterson.

"Kahjuks sellisel isekusel riik püsida ja õitseda ei saa. Kui Eesti soovib olla Põhjamaa, on sellised solidaarsust suurendavad muudatused paratamatud," lisas ta.

Tulevast aastast käivitub Isamaa- ja Res Publica Liidu (IRL) ellu kutsutud tulumaksureform, mille käigus tõstetakse väikesesissetulekuga inimeste igakuine tulumaksuvaba miinimum 6000 euro tasemele aastas ja kõrgemat palka teenivate inimeste tulumaksuvabastus palga kasvades väheneb ja 25 200 euro suuruse aastasissetuleku juures kaob sootuks.

Tulumaksureformi on teravalt kritiseerinud opositsiooniline Reformierakond, nimetades seda liialt keerukaks.

 

Baltic News Service