Blogi > Skandaal

Anonüümne isik lekitas Erkki Raasukese vestlused töötajatega

Anonüümne isik lekitas Erkki Raasukese vestlused töötajatega

TALLINN, 6. detsember, BNS – Anonüümne isik avaldas kõnesalvestise Luminori juhi Erkki Raasukese salaja salvestatud vestlusest ettevõtte töötajatega, kus Raasuke väljendab end üleolevalt ning võrdleb muuhulgas ametiühingu tegevust terrorismiga.

Avaldatud salvestis on kokku lõigatud erinevatest momentidest, kus Raasuke võrdleb ametiühingu tegevust terrorismi ja väljapressimisega, toob võrdluse ametiühingu usaldusisiku Tiina Kukke käitumises pedofiiliaga ja keeldub igasugusest võimalusest sõlmida kollektiivlepingut.

Samades sõnavõttudes süüdistasid Luminori ehk endise Nordea panga töötajad Raasukest ka septembris ilmunud Äripäeva artiklis.

Eesti Finantssektori Töötajate Liit (EFTL) alustas novembris kollektiivlepingu läbirääkimisi Nordea ja DNB pankade Baltikumi üksuste baasilt loodud ühendpanga Luminor Bank AS-iga.

"Luminori omanikud, Nordea ja DNB on aastakümneid sõlminud kollektiivlepinguid oma töötajatega põhjamaades, mis on kasulikud mõlemale poolele ning kindlustavad jätkusuutliku arengu pangale ja heaolu töötajatele, ning Eesti töötajad soovivad teha samasugust koostööd oma tööandjaga," teatas liit toona.

Nordea ja DNB panga ühinemisel vastloodud Luminor panga töötajad on pidanud juhtkonnaga möödunud aastast läbirääkimisi koondamishüvitiste osas. Kokkulepet ei ole senini sõlmitud ja UNI teatel on Nordea juhtkonna esindajad kõnelustest loobunud. Samuti ei ole UNI teatel loodava Luminor panga juhtkonnd olnud nõus sõlmima kollektiivlepet.

 

Baltic News Service