Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Ehitus ja Kinnisvara

Aprillis tuli Tallinnas müüki rekordiliselt palju uusi kortereid

Aprillis tuli Tallinnas müüki rekordiliselt palju uusi kortereid

TALLINN, 18. mai, BNS – Kinnisvarabüroo Pindi Kinnisvara andmetel tuli aprillis Tallinnas ja selle lähiümbruses müüki üle 400 uue korteri, mis on kõigi aegade rekord.

Kokku tuli turule kümme uut projekti või olemasolevate arenduste järgmist etappi - kokku 407 uut korterit. Ehkki pakkumist lisandus palju, on ka müügitempo väga kiire- kuuga osteti või broneeriti 339 uut korterit, teatas Pindi.

Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman ütles, et uusarenduste turg on väga aktiivne. "Inimeste elatustaseme tõus ja rahvastiku pidev pealinna juurdevool toetab uute projektide rajamist," ütles ta. Soomani sõnul on positiivseks tendentsiks ka asjaolu, et üha rohkem lisandub uusarendusi äärelinnadesse või linnapiiri taha, kus on väljamüügihinnad taskukohasemad ning mis konkureerivad üha rohkem järelturuga.

"Kesklinnas on kalleid projekte piisavalt ja nõudlus pole ülearu kõrge, seal on uute projektide lisandumine pidurdunud," märkis Sooman.

Kokku on Pindi Kinnisvara igakuise monitooringu kohaselt aktiivselt müügis olevaid korteriarendusi 117, kus on kokku pakkumises 2500 uut korterit keskmise ruutmeetrihinnaga 2483 eurot.

 

Baltic News Service