Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Transport ja Logistika

Autoettevõtted ja ametid arutasid tööjõumakse ja konkurentsivõimet

TALLINN, 25. veebruar, BNS – Reedel toimus Autoettevõtete Liidu algatusel liidu ja nelja järelevalvet teostava ametkonna koostööseminar, kus arutati transpordisektori tööjõumaksustamist ja sektori konkurentsivõimet.

Eesmärgiks oli läbi arutada järelevalvet teostavate ametkondade koostöös need aspektid, millele transpordisektoris kontrolli teostades tähelepanu pöörata, et järelevalve tulemus oleks võimalikult tõhus ja eesmärgipärane. Seminari tulemusena lepitakse kokku suunistes, kuiads omavahelisi tegevusi koordineerida, vältimaks tegevuste dubleerimist, luua andmete ristkasutus ja vahetada andmeid kiiremini, otstarbekamalt ning juhtimipõhiselt, teatas autoettevõtete liit.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi veonduse- ja liiklustalituse juhataja Sander Salmu sõnul on selline initsiatiiv erasektori poolt alati oodatud. "Riigi ressursside otstarbekas kasutamine on väga oluline ning selleks, et leida üles need kitsaskohad, kus saaksime järelevalvet teostada paremini ja läbimõeldumalt, on koostööseminarid alati teretulnud," ütles ta.

Seminari kokkukutsumise algatajaks ja eestvedajaks on Autoettevõtete Liit, kes pöördus peaministri ja ametkondade poole transpordisektori tööjõumaksude tasumise ja sektori konkurentsivõime küsimuses.

Tekkinud olukord, kus osa ettevõtteid maksab palka alla kehtestatud miinimumi, "optimeerides" tööjõumaksudega, takistab konkurentsi ja viib alla kogu sektori maine. Seepärast on vajalik era- ja avaliku sektori koostöös midagi ette võtta nende ettevõtjate kaitseks, kes ausalt makse maksavad ja tegutsevad seadustega kooskõlas.

Veoturu korrastamine ei ole ainult vedajate omavahelise konkurentsi küsimus, vaid puudutab maksude laekumata jäämise, liikluses olevate riskide suurenemise, töötajate sotsiaalse kaitse vähenemise ja muude ohtude kaudu kogu ühiskonda.

 

Baltic News Service