Skip to main content
Blogi > Haridus

Avati 5,4 miljonit maksnud Tallinna õpetajate sotsiaalelumaja

Avati 5,4 miljonit maksnud Tallinna õpetajate sotsiaalelumaja

TALLINN, 5. oktoober, BNS – Neljapäeval avati 5,4 miljonit eurot maksma läinud Tallinna õpetajatele mõeldud kortermaja Lasnamäel aadressil Uuslinna 3a.

Uuslinna 3a korterelamus on kokku 75 korterit, neist 40 ühe- ja 35 kahetoalised. Eluruumide üüri suurus on 5,21 eurot eluruumi üldpinna ühe ruutmeetri kohta ühes kalendrikuus. Majja asuvad elama Tallinna haridusasutustes töötavad õpetajad, teatas Raepress.

Kortermaja projekteerisid AS Sweco Projekt arhitektid Ahti Kooskora juhtimisel, kaasatud olid TTÜ ehitusteaduskonna spetsialistid Targo Kalamees ja Jarek Kurnitski. Ehitustöid teostasid Ramm Ehituse OÜ ja Mitt & Perlebach OÜ ehitajad, omanikujärelevalve teenust osutasid Keskkonnaprojekt OÜ insenerid. Sisustuse tarnis Kitman Thulema AS. Projekti kogumaksumus on 5,4 miljonit eurot.

Õpetajate elumaja ehitamine on üks osa 2008. aastal alguse saanud Tallinna teisest elamuehitusprogrammist, mille raames on ehitatud elamispindasid noortele peredele, linna hallatavate asutuste töötajatele, päästjatele ja politseinikele ning arstidele ja õdedele.

 

Baltic News Service