Online Counter
Skip to main content
Blogi > Robot

Cleveroni pakirobotit testib Ühendkuningriigi kauplusekett ASDA

Cleveroni pakirobotit testib Ühendkuningriigi kauplusekett ASDA

TALLINN, 9. jaanuar, BNS – Viljandi pakiautomaatide tootja Cleveroni tehases valmistatud pakirobot hakkas möödunud aasta lõpus tööle Ühendkuningriigi suuruselt kolmanda kaupluseketi ASDA Manchesteri kaupluses, kirjutab Sakala.

Reede hommikuks oli tulemus ASDA enda kodulehe väitel hea, sest napi nädalaga oli robotit kasutanud 1500 klienti.

Cleveroni pakirobotite suurim klient on maailma suurim kaubamaja, enamasti Põhja-Ameerikas tegutsev Walmart. See kauplusekett tellis Viljandist esmalt 100 ja siis veel 500 robotit. Tänavu kasvavad tellimused tõenäoliselt veelgi.

Hispaanias on Cleveronil katsefaasis leping suure rõivamüüjaga, mille tuntuim kaubamärk on Zara. "Kui test neid rahuldab, saame edasi minna suurema lepinguni," ütles ettevõtte juht Arno Kütt.

Kui Zaraga sõlmitud leping käsitleb suures osas kliendile sobimatute toodete tagastamist, siis ASDA-le on robot esmatähtis tellitud toodete väljastamiseks. Erinevalt Walmartist pakub aga ASDA oma klientidele võimalust saada pakirobotist kätte ka teistest veebipoodidest ostetud kaupa.

Eeskätt pakutakse klientidele roboti abil ASDA-le kuuluvast veebipoest George.com ostetud kauba kättesaamist. Robotisse saab aga tellida kaupa ka sellistelt kauplejatelt nagu Asos, Missguided ja Decathlon.

ASDA-l on Suurbritannias 600 kauplust ja veebipood ning see on riigi suuruselt kolmas jaekaubanduskett. Suuremad on Tesco ja Sainsbury.

Pakiautomaatide tootmisega tegeleva Cleveroni käive kasvas 2016. aastal 29,7 protsenti 3,3 miljoni euroni. Ettevõtte töötas mullu taandatuna täistööajale 53 inimest.

Möödunud aasta käibeks prognoositakse ligi 10 miljonit eurot ja tänavu ligi 30 miljonit eurot. Seejuures on tänavuse aasta tootmismaht juba lepingutega täidetud.

 

Baltic News Service