Skip to main content
Blogi > IT

CV Keskus: eestlasi peibutab infotehnoloogiasektor

TALLINN, 30. jaanuar, BNS - Tööportaali CV Keskus.ee iga-aastasest uuringust selgub, et suurem osa Eesti töötajaist sooviksid töötada ettevõtetes, kus saab end teostada infotehnoloogia valdkonnas – paljud Eesti ihaldusväärseima tööandja TOP 20 ettevõtetest tegutsevad just IT-sektoris.

„CV Keskus.ee traditsioonilises Eesti ihaldusväärseima tööandja uuringus anti tänavu üle 8000 hinnangu enam kui 2000 tööandjale ja selgub, et suurem osa eestimaalastest sooviksid tööd teha mõnes infotehnoloogiasektori ettevõttes,“ ütles CV Keskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. „Ka Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks valitud Eesti Energia ja teise koha saavutanud Telia Eesti annavad töötajatele mitmeid võimalusi teostada end just IT-sektoris.“

Henry Auväärti sõnul kinnitas tänavune uuring taaskord, et Eesti ihaldusväärseimate tööandjate sekka jõuavad ettevõtted, kes pakuvad häid karjääri- ja eneseteostamise võimalusi ning konkurentsivõimelist palgataset. Kõige nõrgemaks omaduseks on Eesti ihaldusväärseimate tööandjate puhul töötajate arvates töö- ja eraelu tasakaalu võimaldamine.

Sektorite lõikes selgus uuringust, et valdkonniti on tööandjatel väga erinevad tugevused, mida töövõtjad kõrgelt hindavad. Infotehnoloogia sektoris tegutsevate tööandjate puhul leidsid töötajad, et antud valdkonnas on töötajad väga hästi tasustatud, panganduses ja telekommunikatsioonisektoris peeti aga tugevaimaks omaduseks väga häid karjäärivõimalusi. Kõige ausamad ja parema mainega tööandjad tegutsevad töötajate arvates telekommunikatsioonivaldkonnas.

Panganduses on ihaldusväärseimad tööandjad Swedbank, Transferwise Ltd Eesti filiaal ja LHV, infotehnologia alal aga Skype Technologies, Playtech Estonia ning Pipedrive OÜ. Tööstuses ja tootmises juhivad ihaldusväärseima tööandja pingerivi Eesti Energia, ABB AS ja Kalev AS, meediavaldkonnas ERR, AS Eesti Meedia ja AS Äripäev, telekomi vallas Telia Eesti, Elisa ja Tela2 ning kaubanduse valdkonnas Kaubamaja AS, Stockmann AS ning Coop Eesti.

 

Baltic News Service