Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Transport ja Logistika

D-terminalis rakendub sõidukite numbrituvastussüsteem

D-terminalis rakendub sõidukite numbrituvastussüsteem

TALLINN, 7. mai, BNS - Sõiduautodele ja bussidele käivitub kolmapäeval Tallinna Sadama D-terminalis automaatset numbrituvastust ja liiklusjuhtimist võimaldav Targa Sadama süsteem ning sellega seoses hakkab Tallinki laevadel sõiduautodega reisile registreerimise ehk  check-in ala koos värskelt rajatud pääslatega paiknema uues asukohas ehk sadama Kadrioru poolses küljes. 

Sõidukite liiklust juhtiv tarkvaralahendus Tark Sadam muudab sõidukite laevale juhtimise suures osas automatiseerituks ja kiiremaks – tänu automaatsele numbrituvastusele suunatakse eelneva broneeringu teinud autojuht õige check-ini kioski juurde ning seejärel juba laevalepääsuks mõeldud õigele sõidurajale. 

“Seoses Targa Sadama süsteemi rakendumisega kolib ka sõiduautode  check-in ala 9. mail praegusest asukohast D-terminali esisel alal eemale, sadama Kadrioru poolsesse külge,” ütles Tallinna Sadama infrastruktuuri arendusdivisjoni juht Peeter Nõgu.“Sadamapiirkonnas on sõidukijuhtide informeerimiseks väljas ka uuenenud liiklusskeem ja suunaviidad.” 

Uus liiklusskeem sõiduautodele ja reisibussidele on saadaval ka Tallinna Sadama kodulehel  www.ts.ee/autoga-laevale ja Tallinki kodulehel  https://www.tallink.ee/et/tallinna-d-terminal   

Peeter Nõgu sõnul võiksid sõiduautodega laevareisijad esimestel nädalatel varuda kindluse mõttes laevale registreerumiseks tavapärasest rohkem aega. “Uue liiklusskeemiga harjudes muutub aga autojuhtidel laevalepääs senisest oluliselt mugavamaks ja kiiremaks, kuna suurem osa laevalepääsu protsessist alates reisile registreerumisest kuni õige sõidurajani jõudmisest on automatiseeritud.” 

Tallink Grupi müügi- ja turundusdirektori Margus Hundi sõnul saavad uuest süsteemist kõige enam kasu kliendid, sest neil muutub sadamas veedetud ooteaeg lühemaks ning kogu laevalemineku protsess lihtsamaks. “Targa Sadama kasutusele võtmisest võidavad nii meie reisijad kui ka Tallink, kuna uudne süsteem võimaldab meil laevu oluliselt kiiremini laadida ning sellega seonduvaid tegevusi tõhustada,” lisas Hunt.

Vanasadama A-terminali poolel on Targa Sadama süsteem käigus juba alates 2017. aasta sügisest ning D-terminali kaudu reisivad veokid kasutavad tarkvaralahendust alates tänavu 11. aprillist 2018. 

Jalgsi D-terminali kaudu liiklevatele reisijatele mingeid muudatusi Targa Sadama süsteemi käivitumisega ei kaasne.  

Uute liikluslahenduste, pääslate ja parklate ning Targa Sadama süsteemi koguinvesteeringu maksumuseks kujunes kokku 10,5 miljonit eurot. 

Lõppenud ehitustööd ja uued liikluslahendused on osa Vanasadama uuenemisest, mis aitavad pealinna esindusvärava kasutajasõbralikumaks ning kogu sadama-ala atraktiivsemaks. 

 

Baltic News Service