Skip to main content
Blogi > Viisa

Diginomaadiviisa võiks Eestisse tuua üle 1400 töötaja aastas

Diginomaadiviisa võiks Eestisse tuua üle 1400 töötaja aastas

TALLINN, 13. märts, BNS – Siseministeeriumi kodakondsuspoliitika osakonna nõuniku Killu Vantsi sõnul võiks plaanitava e-residentidele suunatud niinimetaud digitaalse nomaadi viisa tuua Eestisse vähemalt 1400 kaugtöötajat aastas, kirjutab Eesti Päevaleht.

Uut laadi viisa sihtrühm on e-residendid, kellest 10 protsenti ehk 1400 inimest aastas võiksid nomaadiviisaga Eestit külastada. "Aga see on veel kohvipaksu pealt ennustamine. Praktikas võib see arv olla suurem," ütles ministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonna nõunik Killu Vantsi lehele.

Praegu sobiva viisa puudumine ei tähenda, et Eestis niinimetatud diginomaade ei oleks, küll aga on paljud neist siin turismiviisaga, millega riigis viibides ei tohiks tööd teha. Kauemaks jäämiseks tuleks aga Eestis tööandja leida. "Teisi häid variante praegu ei olegi," märkis Vantsi.

Kuna nomaadiviisaga ei tule kvalifitseeritud töötajad Eesti ettevõtetesse tööle ega asuta siin oma ettevõtet, siis tekib küsimus, mis kasu oleks viisast Eestile. Vantsi sõnul panustavad diginomaadid majandusse kaudselt, tarbides kohalikke tooteid ja teenuseid. "Loomulikult ideaalis tahaksime, et ettevõtlikud ja talendikad inimesed leiaksid siin tööandja või rajaksid oma ettevõtte ja jääksid siia," ütles ta.

Samas tõdes Vantsi, et nagu iga teise viisa puhul, tuleb ka diginomaadide tausta kontrollida. "Nagu ka startup'i-viisa puhul, peame kontrollima, et poleks illegaalse migratsiooni ohtu ega ohustataks julgeolekut või avalikku korda. Selliseid inimesi Eestisse ei lubata."

 

Baltic News Service