Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > IT

Digiriigi esimese häkatoni võitis häirekeskuse jaoks loodud lahendus

Digiriigi esimese häkatoni võitis häirekeskuse jaoks loodud lahendus

TALLINN, 15. detsember, BNS – Digiriigi esimese häkatoni võitis Net Group, kes pakkus lahenduse häirekeskuse püstitatud probleemile edastada hädakõne ajal pilte ja videot, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Pingereas teise koha sai Proeksperdi võistkond kultuuriministeeriumi esitatud muuseumide inventuuri ebatõhususe probleemi lahenduse eest. Kolmas koht läks Flow-Iti meeskonnale, kes lõi äriregistris ettevõtte asutamisel ettevõtte nimevaliku kontrolli automatiseerimise rakenduse. Lisaks anti mitmeid eriauhindu ja -tunnustusi.

"Need kolm päeva häkatoni olid meile katseprojekt, kuidas sellist e-riigi väljakutsete võistulahendamist teha. Tahame järgmise kahe aasta jooksul sarnaseid teha mitmeid, kus loodame nii samu kui ka uusi ettevõtteid ja riigiasutusi osalemas näha," märkis ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammist. "Loodan, et seekordse häkatoni tulemuseks on reaalse koostöö jätkamine riigi ja mitme ettevõtte vahel. Mitmed siin loodud lahendused on viimistluse järel koheselt kasutusvalmis ning teeksid riigi toimimise tõhusamaks, lihtsamaks ja inimesele mugavamaks."

Telliskivi loomelinnakus kolmapäevast reedeni aset leidnud arendustalgute vältel otsisid ettevõtted 48 tunni jooksul lahendusi päriselulistele probleemidele riigisektoris.

MKM-i ja Garage48 eestvedamisel toimunud häkatonil lõid lahendusi 14 erineva riigiasutuse poolt välja pakutud probleemidele 18 ettevõtet. Osalesid AlphaBlues, CGI, Credit Info, Datel, Finestmedia, Flow-it, Fujitsu, Helmes, Mikaels Labs, Mooncascade, Net Group, Optimist Digital, Producement, Pro-Ekspert, Reach U (kahe meeskonnaga), Taltech, TIIM B ja Vumonic.

 

Baltic News Service