Skip to main content
Blogi > Eesti

Diplomaadid püüavad teisipäeval laevakaitsjatele väljasõidulube saada

TALLINN, 4. detsember, BNS - Välisministeeriumi asekantsler Annely Kolk ja konsul Mats Kuuskemaa jätkavad teisipäeval suhtlemist India Tamil Nadu osariigi välismaalaste ametiga, et saada laevakaitsjate dokumentidesse riigist lahkumiseks vajalik tempel.

Välisministeeriumi pressiesindaja sõnul käisid asekantsler Kolk ja konsul Kuuskemaa esmaspäeval Tamil Nadu välismaalaste ametis, et laevakaitsjate riigist lahkumisega soetud toiminguid saaksid võimalikult kiiresti lõpuni viidud Välismaalaste ametiga jätkub suhtlus teisipäeval, lisas ta.

Kolk sai esmaspäeval telefoni teel prokuratuurist kinnituse, et nende poolt meeste lahkumiseks vastuväiteid ei ole.

India kohus väljastas vanglast vabastatud 14 Eesti laevakaitsja kaasuses kohtuotsuse täisteksti laupäeval, mis lubas kohalikel võimudel menetlusega edasi liikuda.

India Chennai kohtus mõistis 35 laevakaitsjat, teiste seas ka 14 Eesti kodanikku, kes olid enda süüdimõistmise edasi kaevanud, nädal tagasi esmaspäeval. Teisipäeval vabastati mehed vanglast.

India Tamil Nadu osariigi politsei arreteeris 2013. aasta 18. oktoobril piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget, kelle hulgas oli indialaste kõrval ka 23 välismaalast - 14 Eesti kodanikku, kuus britti ja kolm ukrainlast. Vahepeal mitu kohtuastet läbinud kohtuasja saatis India ülemkohus tagasi alama astme Tuticorini kohtusse, mis tegi oma otsuse 2016. aasta 11. jaanuaril, määrates süüalustele relvadega riiki sisenemise eest viieaastase vanglakaristuse. Varasemalt oli neid süüdistatud ka ebaseaduslikus kütusetankimises ja ebaseaduslikus relvade käitlemises.

Laevakaitsjad esitasid kohtuotsuse suhtes apellatsiooni 2016. aasta jaanuari lõpus ning samas taotlesid ka kautsjoni vastu vabastamist. Kohus lükkas kautsjonitaotluse 29. veebruaril tagasi, kuid otsustas jätkata laevakaitsjate edasikaebuse menetlemist. Kohtuistungid kaebuse osas algasid India kohtus alles 2016. aasta oktoobris ning kohus lõpetas Eesti laevakaitsjate apellatsioonikaebuse kuulamised 30. novembril 2016, kuid otsust ei teinud. Uuesti algasid kaitsjate ja süüdistajate kuulamised tänavu novembris ning lõppesid üleeelmisel nädalal.

 

Baltic News Service