Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Riik

Diplomaat: Eesti rikka riigina peabki vaesemaid abistama

Diplomaat: Eesti rikka riigina peabki vaesemaid abistama

TALLINN, 5. oktoober, BNS - Peaksime harjuma mõttega, et Eesti on rikas riik ja seetõttu anname ka vaesematele maadele arenguabi, ütles välisministeeriumi kõrge ametnik.

"Kui vaadata Maailmapanga statistikat, siis aastast 2006 kuulub Eesti rikaste riikide hulka. Kokkuvõttlikult on umbes nii, et Eesti kuulub enamuses edetabelites umbes 30 maailma parima riigi hulka. Me peaksime ennast sellena ka tundma ja mõtestama," ütles välisministeeriumi välismajanduspoliitika ja arengukoostöö osakonna peadirektor Jüri Seilenthal neljapäeval BNS-ile.

"See ka kindlasti kohustab - nendel, kellel läheb paremini on vähemasti moraalne kohus, aga tegelikult ka rahvusvaheliselt poliitiliselt võetud kohus aidata neid, kellel täna ei lähe nii hästi," lisas Seilenthal.

Eesti andis möödunud aastal arengu- ja humanitaarabi 40,3 miljoni euro ulatuses, mis moodustas esialgsetel andmetel 0,19 protsenti rahvamajanduse kogutulust (RKP). Selle näitajaga on Eesti üks suhteliselt kõige rohkem abi andvaid Ida-Euroopa riike.

"Me oleme edukad nii arengukoostöö projektide rakendamisel ja humanitaarabi andmisel, aga teiselt poolt oleme kahtlemata sama edukad ka kui me kasutame Euroopa Liidus tulevaid vahendeid. Me oleme mõlemal pool esirinnas," märkis välisministeeriumi arengukoostöö osakonna peadirektor.

Eelmise aasta novembri läbi viidud Eurobaromeetri uuringu kohaselt ütles 78 protsenti Eesti vastajatest, et arengumaade inimeste aitamine on oluline, mis on võrreldes eelmise aasta näitajaga 3 protsendipunkti kõrgem näitaja. Euroopa Liidus keskmiselt arvab sama 89 protsenti.

Kui Euroopa Liidus keskmiselt pidas vaesusega võitlemist arengumaades Euroopa Liidu üheks peamiseks ülesandeks 68 protsenti ja oma riigi ülesandeks 51 protsenti, siis Eestis olid vastavad näitajad 38 ja 17 protsenti, mis mõlemad on teistest 27 riigist märksa madalamad näitajad.

 

Baltic News Service

 

Loe ka seda ....