Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Transport ja Logistika

DPD Eesti avas Jõhvi miljoni eurose terminalihoone

DPD Eesti avas Jõhvi miljoni eurose terminalihoone

TALLINN, 22. oktoober, BNS – Logistikaettevõte DPD Eesti avas Jõhvi äripargis ligi 1000 ruutmeetri suuruse ning üle miljoni euro maksma läinud uue terminalihoone, millest hakkavad läbi käima ettevõtte kogu Ida-Virumaa piirkonna kaubamahud.

DPD Eesti tegevjuht Rainer Rohtla sõnul olid kaasaegsete tingimuste ja tulevaste kaubamahtude teenindamiseks piisava varuga terminalihoone ehitamise taga just pidevalt suurenevad pakivedude mahud üldiselt ning ka kogu Ida-Virumaa piirkonnas. "Lisaks muidugi ka lihtsam põhjus, et vanad ruumid hakkasid jääma juba liialt kitsaks meie enda töötajatele. Uus terminal pakub paremaid töötingimusi ning töörahulolu," ütles Rohtla pressiteate vahendusel.

"DPD Eesti on omanud allüksust Jõhvis tegelikult juba aastaid, kuna linna asukoht efektiivse jaotuslogistika sõlmpunktina on ülimalt hea," märkis Rohtla.

"Meie senise terminali asukohad on Jõhvis mitmel korral muutunud, sest oleme pidevalt oma äri laiendanud ning sellest tulenevalt vajanud suuremat pinda. Eelmine terminal asus lisaks ka elumajade läheduses, mis ei ole vastutustundliku ettevõtluse mõistes aktsepteeritav, kuna me ei taha häirida piirkonnas elavaid inimesi, mille autode laadimine öötundidel kahjuks kaasa toob. Seega on meil selle võrra suurem heameel, et lisaks modernsemale hoonele, kus on paremad töötingimused, saame olla ka vastutustundlikud kohaliku kogukonna suhtes viies logistika linna kõrval asuvasse tööstusparki," lisas ta.

DPD teenindab Jõhvi jaotusterminalist kogu Ida-Virumaad ning terve piirkonna järjepidev areng on toonud kaasa ka püsiva pakivedude mahtude kasvu. Üleüldist vedude suurenemist on lisaks innustanud ka DPD Pickup võrgustiku laiendamine ja uute pakiautomaatide piirkonda lisandumine. "Uus terminalihoone jätab meile veel ligi 40 protsenti varu kaubamahtude suurenemisel ning sorteerimise ning viimase miili teenuse efektiivsuse tõusuga on varu veelgi rohkem. Saame kindlasti väita, et DPD omab uue terminali näol Ida-Virumaa teenindamiseks kõige paremat võimekust logistika ettevõtete seas Eestis, mis on positiivse mõjuga piirkonna kõikidele ettevõtjatele, sest logistika teenuse kvaliteet ja kiirus paraneb veelgi," ütles Rohtla.

Hoones asuvad tööle tänased Ida-Virumaa piirkonna autojuhid ja töötajad, saades veelgi kaasaegsemad töötingimused. "Esialgu uusi töökohti juurde ei teki, kuid suuremad ruumid toetavad kindlasti arengut ja uute töökohtade loomist," lisas Rohtla.

DPD tegi otsuse Jõhvi äripargi kasuks, kuna DPD Eesti peakontor asub Jüri tehnopargis ning Tartu esindus Ülenurme tehnopargis. "Oleme näinud aastaid tehnoparkide positiivseid arenguid ning seda, et eraldades läbimõeldult elu- ja ärikeskkonna, loome parimad tingimused mõlemale, seega otsus valida ka Jõhvis sama lähenemine oli igati loogiline," rääkis Rohtla.

Lisaks DPD terminalile on äriparki laienemas Puukeskuse kaubamärki kasutav MKJ Baltic OÜ ning projekteerimise faasis on veel paar suurettevõtet. 

DPD Eesti osutab siseriikliku ja rahvusvahelise kullerpostiteenuse teenust, mis teenindab Eestis nii era- kui ärikliente ligi 240 kulleri ja 220 sõiduki abil. Eestis omab DPD üle 130 Pickup punkti, millest 72 on automaadid, 8 pakirobotid ning ülejäänud Pickup pakipoed. 

 

Baltic News Service