Skip to main content
Blogi > Ettevõtlus

E-sigaretimüüja Nicorex Baltic omandas Elgery Groupi

E-sigaretimüüja Nicorex Baltic omandas Elgery Groupi

TALLINN, 8. juuni, BNS – E-sigaretimüüja Nicorex Baltic OÜ ostis konkureeriva e-sigaretimüüja Elgery Group OÜ koos Skysmoke tootebrändi, e-poe ja kauplusteketiga; tehing viib lähitulevikus kaks e-sigarettide kauplusteketti ja e-poodi Veiplandi nime alla.

"Tänavu aasta aprillist on lisandunud alternatiivtubaka toodetele aktsiis ning pakenditel peavad olema aktsiismärgid. Iga muutus tähendab ümberkorraldusi ja kulusid ning see võib kaasa tuua mitmeid muutusi turuosaliste seas. Nicorex on teinud mitmeid investeeringuid toodete ja teenuste kvaliteeti, seal hulgas valmisvedelike laboritestidesse, mis annab tarbijatele garantii," ütles Nicorex Baltic OÜ tegevjuht Sven Kotke pressiteate vahendusel.

Kotke lisas, et ettevõtete liitmine aitab optimeerida kulusid ja seetõttu annab võimaluse pakkuda klientidele suuremat kaubavalikut ja soodsamaid hindu.

Tehingu oluliseks osaks on 10 Skysmoke kaupluse liitmine Veiplandi 11 kauplusega ühtseks Veiplandi jaeketiks üle Eesti. Uuele kaubamärgile üleminek ja klienditeeninduse standardite ühtlustamine toimub lähiajal. 

"Meil on M&A nõustajatena hea meel tõdeda, et pragune tehing kinnitab Eesti turul levivat trendi, kus ka Eesti ettevõtjad ise äritegevuse konsolideerimises võimalust näevad. Ettevõtete ülevõtmine ja sellest tulenev sünergia annab paljudel juhtudel võimaluse pakkuda klientidele senisest paremat teenust, mistõttu võidavad tehingust kõik turuosalised," sõnas tehingut nõustanud advokaadibüroo Sorainen advokaat Piret Lappert.

Nicorex Baltic OÜ on e-sigarettide müügiga tegelev ettevõte Eestis. Ettevõttel on jaekaupluste kett Veipland Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Jõhvis ja Kohtla-Järvel. Tooteid turustatakse läbi ligi 500 edasimüüja Baltikumis ja Skandinaavias ning e-kaubanduse kaudu üle maailma. Koos Elgery Group OÜ-le kuulunud 10 kauplusega on Nicorex Baltic OÜ-l praeguseks 21 poodi ning üle 50 töötaja.

 

Baltic News Service