Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Eesti

EAS kostitas Richard Bransonit 5500-eurose õhtusöögiga

EAS kostitas Richard Bransonit 5500-eurose õhtusöögiga

TALLINN, 30. oktoober, BNS - Helsingis toimunud Nordic Business Forumil osalemine läks EAS-ile maksma ligi 40 000 eurot, kirjutab Eesti Päevaleht.

Oktoobri algul Helsingis toimunud ärikonverentsi väisas üks maailma tuntumaid ärimagnaate, Virgini kaubamärgi all lugematutesse valdkondadesse investeerinud ärimees ja paljude ettevõtete omanik inglane Richard Branson.

Niipea kui EAS Bransoni tulekust teada sai, paluti foorumi tegijatelt võimalust karismaatilise ja kuulsa ärimehega kohtuda. Sihtasutus panustas sel aastal NBF-ist osavõtule varasemate aastatega võrreldes suurima summa 39 300 eurot. See sisaldas messiala ja selle töötajate ligipääsu alale, seitsme kõrgetasemelise ärikohtumise vahendamist ja kahte otseülekande striimi Eestisse.  

Võrdluseks: eelmise aasta üritusel osalemise eelarve oli 25 000 eurot ja üle-eelmisel aastal 35 400 eurot. Tegemist olevat n-ö terviksummaga, mille osade maksumust ei ole võimalik üksteisest lahutada, kinnitas EAS-i pressiesindaja Mariann Sudakov. See tähendab, et kuigi EAS ei tasunud otseselt Richard Bransoniga kohtumise eest, ei ole teada, kui suure osa ligi 40 000 eurost selle vahendamine ikkagi moodustas.

Sellega kulud ei piirdunud. Bransonile ja temaga kohtunud kaheksale inimesele korraldati NBF-i ajal pidulik õhtusöök Eesti arhitekti Ülar Marki loodud KODA väikeelamus, mille näidis oli uudistamiseks konverentsile viidud. Tuleb loota, et Bransonile jäi see õhtusöök tõesti meelde, sest kokku üheksa inimese kostitamine läks end avalikust rahast majandavale EAS-ile maksma 5450 eurot. Summa sisaldas Eestist pärit toorainest valmistatud kolmekäigulist õhtusööki ning Põhjaka kokkade Ott Tomiku ja Märt Metsalliku ning kahe kelneri tööjõukulu.

EAS-i toonane turundusjuht Piret Reinson selgitas Ärilehele, et Bransoniga kohtumise eesmärk oli tutvustada talle Eesti digiühiskonda ja ärikeskkonna digitaalseid lahendusi, e-residentsuse programmi, "Teeme ära" maailmakoristust ning eestlaste e-edulugusid nagu Skype, Transferwise (millesse Branson on juba ka investeerinud), Lingvist ja Pipedrive.

"Kohtumise eesmärk oli mõjuda meeldejäävalt ning anda meie ja Eesti ettevõtjate sõnumit edasi tugevalt, et temas huvi äratada võimalikeks edaspidisteks koostööprojektideks," põhjendas Reinson.

Kuuldavasti tekitas EAS-is pettumust raske raha eest korraldatud õhtusöögi ühe peamise idee läbikukkumine. Nimelt oli algul kavas anda Bransonile ka Eesti e-residendi kaart. Arvata võib, et foto Eesti ID-kaardiga Bransonist oleks levinud maailmas kulutulena ja tekitanud paljudes huvi, isegi kui ärimees ise e-residentsusega midagi peale ei hakkaks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Baltic News Service