Skip to main content
Blogi > Transport ja Logistika

Eckerö Line hakkab Tallinnast väljuma kell 6 hommikul

Eckerö Line hakkab Tallinnast väljuma kell 6 hommikul

TALLINN, 28. detsember, BNS – Alates 3. jaanuarist hakkab Eckerö Line'i mootorlaev Finlandia kuus korda nädalas väljuma Tallinnast hommikul kell 6 hommikul ja maabuma Helsingis kell 8.15.

Sõiduaeg lüheneb tänu Helsingi Läänesadama uuele terminalile 15 minuti võrra, teatas Eckerö Line.

"Lisasime MS Finlandia sõidugraafikusse veel ühe väljumise, kuna reisijate arv on sel aastal jõudsalt kasvanud – suurenenud on nii eestlastest reisijate kui ka üllatuslike, näiteks hiina ja jaapani rahvusest reisijate arv," ütles Eckerö Line Eesti müügi- ja turundusjuht Peep Siinmaa.

"Senine laevaühendus Tallinna ja Helsingi vahel võimaldanud kõige varem Helsingisse jõuda hommikul kell 9.30. Alates 3. jaanuarist oleme aga meie esimesena Helsingis: varahommikune MS Finlandia on nüüd Helsingi Läänesadamas juba 8.15. Tänu Helsingi Läänesadama uuele terminalile, kus on laeval vähem manööverdamist, saame sõiduaega lühendada kahe tunni ja 15 minutini. Vaid kell 18.30 Tallinnast väljuva laeva sõiduaeg jääb kahe ja poole tunni pikkuseks," ütles Siinmaa.

MS Finlandia väljub alates 3. jaanuarist Tallinnast varahommikuti esmaspäevast laupäevani. Sõiduplaani lisandub ka õhtune väljumine Helsingist: väljumine kell 21.40 hakkab sõidutama reisijaid Tallinnasse iga päev, välja arvatud laupäeviti.

Eckerö Line'i laeval on võimalik osta Helsingi ühistranspordi pileteid, et reisijatel oleks mugavam liikuda Läänesadamast kesklinna ja tagasi. Laeval tulevad müügile HSL-i eelmüügipiletid, mille sõitja aktiveerib liiklusvahendis valideerijaga.

Eckerö Line randub ja väljub Tallinnas reisisadama B-terminalis ja Helsingis uues Lääneterminalis.

Eckerö Line Ab Oy asutati Soomes 1994. aastal. See on Helsingi ja Tallinna vahel püsivat laevaliiklust korraldav ettevõte, mis kuulub aastal 1961 asutatud Eckerö kontserni. Tegevus on keskendunud reisijate ja kaubaveole. Pakume suures valikus traditsioonilisi reisiteenuseid, soodsaid reisipakette ja valikut lisateenuseid ning reisipakette nii Eestis kui Soomes. Tallinn-Helsingi liini teenindatakse Soome lipu all sõitva reisilaevaga MS Finlandia. Eelmisel aastal reisis Eckeröga ligi poolteist miljonit inimest.

 

Baltic News Service