Skip to main content
Blogi > Ilm ja kliima

Eeloleval nädalal lähenev tsüklon rekordsuve kulgu oluliselt ei mõjuta

TALLINN, 4. august, BNS – Olgugi et eeloleva nädala alguses mõjutab Eesti ilma madalrõhulohk, ei lase rekordsooja suve kurss end sellest kuigivõrd häirida.

Ilmateenistuse teatel tekib esmaspäeval Soome kohal uus osatsüklon, mis liigub edasi Peterburi suunas. Öösel on muutliku pilvisusega ilm. Hoovihma ja äikest on enam Lääne-Eestis. Puhub lääne- ja edelatuul 5-10, rannikul puhanguti 14 m/s. Sooja on 15-20 kraadi. Esmaspäeva öösel on muutliku pilvisusega ilm. Kohati sajab hoovihma ja on äikest. Puhub valdavalt läänetuul 7-12, puhanguti 15, põhjarannikul 18 m/s. Õhtupoolikul pöördub tuul saartest alates loodesse ja nõrgeneb. Sooja on 20-25 kraadi.

Teisipäeval koondub madalrõhkkond Põhja-Venemaale ja tõusva õhurõhu foonil on Eestis vaid üksikuid vihmahooge. Öösel on vahelduva ja vähese pilvisusega ilm. Üksikutes kohtades on hoovihmavõimalus. Puhub loode- ja läänetuul 5-10 m/s. Sooja on 13-18 kraadi. Päeval on vahelduva ja vähese pilvisusega ilm. Üksikutes kohtades on hoovihmavõimalus. Puhub loode- ja läänetuul 5-10 m/s. Sooja on oodata 19-25 kraadi.

Kolmapäeval tugevneb kõrgrõhkkond. Öösel on selge ja sajuta ilm. Puhub läänekaaretuul 2-8 m/s. Sooja on 12-17 kraadi. Päeval on vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub lõunakaaretuul 3-9 m/s. Sooja on 22-27 kraadi.

Neljapäeval jõuab Rootsi rannikule madalrõhulohk ja lükkab kõrgrõhkkonna Peipsi taha. Kuid selle servas püsib Eesti ilm enamasti sajuta, üksnes saartel ja Loode-Eestis on 25-protsendine vihmahoogude võimalus. Tuul pöördub lõunakaarde ja tugevneb. Taas jõuab Läänemere idarannikule väga soe õhumass ja õhutemperatuur on öösel 14-19, saarte rannikul kuni 22. Päeval tuleb sooja 25-30 kraadi.

 

Baltic News Service