Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Ülikool

Eesti ülikoolides on alanud õppima asumise kinnitamine

Eesti ülikoolides on alanud õppima asumise kinnitamine

TALLINN, 12. juuli, BNS - Sel nädalal avalikustavad Eesti suuremad ülikoolid uute tudengite nimekirjad ning nüüd peavad sisseastujad kinnitama oma õppima asumise, edastati neljapäeval Tallinna Tehnikaülikooli pressiteates.

Näiteks Tallinna Tehnikaülikooli bakalaureuse-, inseneri- ning rakenduskõrgharidusõppe kandidaadid saavad teate sisseastumise kohta 13. juulil ning peavad oma õppima asumise kinnitama hiljemalt 16. juulil kella 23.59-ks.  

Tehnikaülikooli magistriõppe tudengite nimekiri avalikustati 11. juulil ning kinnitamisega on aega 14. juulil kella 23.59-ni. Õppima asumise kinnitamine toimub sisseastumise infosüsteemi sais.ee kaudu.

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) õppeprorektor   Hendrik Volli  sõnul on Eesti ainsa tehnoloogiaülikooli eelisteks kvaliteetne ning praktiline kõrgharidus.

"Ülikoolil on hea koostöö Eesti parimate tööandjatega, kelle juures saavad meie tudengid ka õppepraktikat teha. Samuti on meie parimatele üliõpilastele erialastipendiumid riigilt, tudengeid toetavad ka eraannetajad," selgitas Voll. "Meie ülikooli lõpetajad on tööjõuturul väga oodatud ning TTÜ bakalaureuseõppe lõpetajate töötasu on võrreldes teiste Eesti ülikoolidega kõrgeim ning tehnikaülikooli magistrite palk bakalaureustest veel 25% kõrgem," lisas ta.

Voll ütles, et see sügis saab olema väga eriline, sest just siis tähistab tehnikaülikool väga suurejooneliselt oma 100. juubelit.

"Näiteks saab ülikoolilinnak selleks ajaks juurde ühe toreda rajatise, amfiteatri ehk TalTech Arena. Just seal tähistatakse ülikooli juubelit rock-ooperiga, kus astuvad lavale ka 100 tipikatest kitarristi. Just tänane sisseastuja võib olla üks neist," kinnitas ta.

Tehnikaülikooli sisseastumise teeb sel suvel eriliseks täielikult lävendipõhine vastuvõtt, st õppima võetakse kõik, kes on täitnud sisseastumistingimused ning õppekohti on täpselt niipalju, kui on lävendi ületanuid. Lävendipõhine vastuvõtt on kõigil bakalaureuse-, integreeritud ja rakenduskõrgharidus- ning magistriõppe erialadel.

Teiseks uuenduseks on aastaringne kandideerimine, st tavaliselt vaid suvel toimuvaid sisseastumiskatseid sai teha juba alates jaanuarist. Talvel sai sisseastumiskatseid teha piiramatult ning alles pärast katsete tegemist sai valida, millisele erialale on soov sisse astuda. Talviste katsete eesmärk on anda edukale sisseastujale kindlustunne sisse saamise osas juba enne suve. Järgmine verstapost sisseastumisel on avatud ülikooli vastuvõtt täiendusõppuriks 16. augustist kuni 3. septembrini.

Tehnikaülikooli üliõpilaskohale saab taas kandideerida alates 1. novembrist.

Sel suvel esitati Tallinna Tehnikaülikoolile Eestist ja välismaalt kokku 6547 kvalifitseeruvat sisseastumisavaldust, neist 4587 esimesse astmesse, 1894 magistriõppesse ning 66 doktoriõppesse.

Eesti sisseastujate hulgas on jätkuvalt populaarsed tehnikaülikooli klassikalised valdkonnad: IT-sse esitati ligi 1700 avaldust, pisut enam insenerierialadele ning 2000 Eesti vanimasse majandusteaduskonda. Kõige populaarsemateks erialadeks on sel aastal inseneerias ehitiste projekteerimine ja ehitusjuhtimine, IT-s informaatika, majandusteaduskonnas ärinduse eriala, loodusteadustes rakenduskeemia, toidu- ja geenitehnoloogia eriala.

Magistriõppes tuli enim avaldusi teaduskondade lõikes sellistele erialadele nagu infosüsteemide analüüs ja kavandamine, hooned ja rajatised, juhtimine ja turundus, rakenduskeemia ja biotehnoloogia.

Baltic News Service