Skip to main content
Blogi > Energia

Eesti Energia eristab õppusele minevaid töötajaid palga maksmisel

Eesti Energia eristab õppusele minevaid töötajaid palga maksmisel

TALLINN, 30. aprill, BNS - Eesti Energia on end kaitseväele üles andnud kui üks neist firmadest, kes säilitab õppuse ajaks töötajate palga - tegelikult on juhtkond otsustanud, et reklaamitud lubadusest peetakse kinni vaid viiendiku puhul töötajatest ehk nende puhul, kes ei kuulu ametiühingusse, kirjutab Postimees.

Kui kahe päeva pärast algavale suurõppusele Siil 2018 peaks minema kaks Eesti Energia kontserni töötajat, siis suure tõenäosusega käib ühe käsi kuu lõpuks halvemini kui teisel. Ametiühingusse mitte kuuluv töötaja saab õppusel veedetud kahele nädalale vaatamata ettevõttelt oma keskmise kuupalga, ametiühingu liige peab aga leppima üksnes riigi toetuse ja poole kuu palgaga.

«Minu hinnangul on see lausa kiusamine. Tehakse ametiühingu liikmetele selliseid erisusi – umbes nagu karistuseks, kuna nad saavad teisi hüvesid,» hindas Elektrilevi peausaldusisik Anu Tolsa.

Usaldusisiku sõnul juhtis ta siis ettevõtte tähelepanu sellele, et tegu on riigikaitselise kohustusega, mis kehtib kõigile ühtviisi. «Aga selle peale öeldi, et ise te ju seda kollektiivleppe läbirääkimistele ei pannud!»

Eesti Energia personalidirektor Tiina Drui ütles, et kontsernis kehtib praegu kuus kollektiivlepingut, mis sisaldavad väga erinevaid hüvesid. Umbes 5800 töötajast ei kuulu ametiühingutesse 21 protsenti ehk ligi 1200 töötajat. Erisus tehtigi selleks, et võrreldes ametiühingutega oleks ettevõttel ka neile midagi pakkuda. «Tööandja on loonud neile, kellele ei laiene kollektiivleping, oma hüvede paketi, sest meile on tähtis, et töötajad oleksid võrdselt koheldud. Sellest tulenevalt on neile, kellele ei laiene kollektiivleping, säilitatud kaitseväe õppekogunemisel põhitöötasu,» ütles Drui.

Energeetikatöötajate Ametiühingute Liidu esimees Sander Vaikma ütles, et tegu on ebavõrdsuse loomisega sobimatul alusel. «See on kodumaa teenimine ja selline asi võiks olla ikkagi kõikidele. Kuna me kollektiivlepingu kehtimise ajal midagi nõuda ei saa, siis tegime Eesti Energiale ettepaneku seda laiendada, aga tööandja seda ei arvestanud,» meenutas Vaikma.

Tema sõnul loodetakse punkt sisse kirjutada järgmistesse kollektiivlepingutesse.

 

Baltic News Service