Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Energia

Eesti Energia hakkas eraklientidele päikeseenergia lahendusi müüma

Eesti Energia hakkas eraklientidele päikeseenergia lahendusi müüma

TALLINN, 27. mai, BNS – Eesti Energia pakub nüüdsest eraklientidele võimalust soetada päikeseenergia terviklahendust ning hakata ise päikeseelektrit tootma, mis aitab vähendada elektriarveid.

"Suurest huvist tulenevalt pakume nüüdsest Eestis koduklientidele päikeseenergia kasutuselevõtmiseks "võtmed kätte" terviklahendust: katame kogu tegevuste ahela alates projekteerimisest ja ehitusest kuni vajalike lubade taotlemise ja hoolduseni. Eesti Energia on tänaseks paigaldanud kümneid päikeseelektrijaamu, koguvõimsusega pea 7 megavatti. Iga päikeseelektrijaam on erilahendus ning projekteeritud lähtuvalt hoone eripärasest ning kliendi vajadustest," ütles Eesti Energia hajatootmise valdkonna tootearendusjuht Margus Potisepp pressiteate vahendusel.

Eesti Energia kodulehel on kõigil huvilistel võimalus katsetada ka päikeseenergia kalkulaatorit, mille abil saab kiirelt ja mugavalt välja arvutada, milline oleks planeeritava koduse elektrijaama orienteeruv aastane toodang, maksumus, eeldatav sääst ja tasuvusaeg.

"Üks levinuimaid müüte päikeseelektri kohta on, et Eestis pole paneelide jaoks piisavalt päikesevalgust. Praktikas on moodsad paneelid tõestanud, et töötavad väga efektiivselt ka meie laiuskraadidel, sest aastane päikesekiirguse energiahulk on meil umbes sama suur kui Kesk-Saksamaal, aga madalama õhutemperatuuri tõttu töötavad Eestis paneelid parema tootlikkusega," lisas Potisepp.

Tema sõnul on päikeseelekter viimastel aastatel üle maailma muutunud üha konkurentsivõimelisemaks energiatootmise liigiks ning ka Eestis on näha koduklientide huvi kiiret kasvu.

Päikeseelekter on konkurentsivõimeline alternatiiv võrgust ostetavale elektrile. Kui viimase puhul tuleb arvestada nii elektri, võrgutasu kui maksukomponentidega, siis päikeseelektriga võrgutasusid ei kaasne. Päikesepaneelide kasutuselevõtmine vähendab jooksvaid elektriarveid ja annab pikaajalise kindluse elektrihinna tõusu vastu.

Päikeseelektri kasutamisega vähendab tarbija enda ökoloogilist jalajälge, sest tegemist on sajaprotsendiliselt taastuva energiaallikaga. Hoone katusele paigaldatud päikesepaneelid aitavad parandada hoone energiamärgise klassi ja suurendada turuväärtust. Investeering päikesepaneelidesse on püsiva ja kindla tootlusega.

 Baltic News Service

KredEx toetus