Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Energia

Eesti Energia mobiiliäpp pälvis rahvusvahelise tunnustuse

Eesti Energia mobiiliäpp pälvis rahvusvahelise tunnustuse

TALLINN, 3. veebruar, BNS – Suurbritannia ajakiri Capital Finance International tunnustas Eesti Energia mobiiliäppi Balti parima energiasäästuäpi auhinnaga.

"Eesti Energia äpiga on võimalik vaadata tarbimisajalugu, teha võrdlusi ning jälgida ka börsihinda. Kogu Eesti on üle viidud kaugloetavatele tunnipõhistele elektriarvestitele, mistõttu jõuab info elektritarbimisest äppi automaatselt, ilma et klient midagi tegema peaks. Äpi kasutamise lihtsus toob oma tarbimisest huvitatud kliente sinna tihti tagasi. Võrreldes Eesti keskmise äpiga on 20 000 unikaalset kasutajat kuus kindlasti tugev tulemus," ütles Eesti Energia siinse turu energiamüügijuht Jaak Jõgi.

Best Energy-Saving App Baltic Award anti Eesti Energiale eesrindlike ning kliendi mugavust väärtustavate teenuste ja lahenduste loomise eest IT-valdkonnas. Äpi lahenduse taga on ASA Quality Services ja Netgroup.

Eesti Energia uuendas oma mobiiliäppi eelmise aasta lõpus ning pakub nüüd elektritarbimise jälgimise võimalust ka äriklientidele. Äpp kuvab järgmise päeva elektri börsihinda ning elektritarbijad saavad enda tarbimist planeerida vastavalt elektri turuhinnale, ajatades näiteks seadmed tööle siis, kui elektri hind on kõige soodsam.

"Iga kilovatt-tund, mis säästetakse tarbimise arvelt, kajastub otseselt elektriarvel. Elektri tarbimise vähendamise hinnanguline mõju võib arvele olla kuni 20 protsenti. Seega on Eesti Energia äpp kasulik abimees oma tarbimise juhtimisel," selgitas Jõgi.

Eesti Energia energiasäästuäppi iseloomustavad lihtsus, selgus ja kasutajasõbralikkus. Avalehele saab iga kasutaja lisada endale meelepärase info – näiteks oma elektritarbimise, arve seisu ning elektri börsihinna. Äpi avalehele saab kuvada kõik enda nimel olevad tarbimiskohad. Nõnda on kiirelt ja mugavalt ühes kohas olemas ülevaade kõikide majapidamiste ja ettevõtete elektritarbimisest ja arvetest. Uuenenud äpist on võimalik tunni täpsusega vaadata, kuidas on elektritarbimine ajas muutunud ning võrrelda nädala, kuu või aasta lõikes oma tarbimist. Nii näeb kasutaja täpselt, millist mõju on arvetele avaldanud näiteks leibkonna suurenemine, energiasäästlikumad kodumasinad või kütteperioodi algus.

Nutikat rakendust saavad kasutada kõik Eesti Energia era- ja ärikliendid. Ärikliendid saavad mobiiliäppi sisse logida Mobiil-ID–ga, erakliendid ka viitenumbri ja isikukoodiga.

Aasta tagasi valiti Eesti Energia mobiiliäpp World Government Summitil parimaks mobiilseks teenuseks keskkonnakategoorias.

 

Baltic News Service