Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Energia

Eesti Energia uuenenud äppi saavad nüüdsest kasutada ka ärikliendid

Eesti Energia uuenenud äppi saavad nüüdsest kasutada ka ärikliendid

TALLINN, 18. november, BNS – Eesti Energia uuendas oma mobiiliäppi ning pakub nüüd elektritarbimise jälgimise võimalust ka äriklientidele.

"Eesti Energia erakliendid on mobiiliäppi saanud kasutada juba paar aastat ning tänaseks on aktiivne kasutajaskond lähenemas 20 000-le. Tegeleme pidevalt uute võimaluste arendamisega, et mobiiliäpist veelgi rohkem kasu oleks," ütles Eesti Energia energiamüügi Eesti turu juht Jaak Jõgi pressiteate vahendusel. "Hiljuti läbiviidud uuringust selgus, et ka meie ärikliendid on äpi pakutavatest võimalustest huvitatud. Nüüd on kõik funktsionaalsused, mis seni on olnud vaid erakliendile, kättesaadavad ka neile." 

Uuenduse abil on klientidel lihtsam analüüsida oma tarbimisharjumusi, planeerida elektritarbimist ning kokkuvõttes oma elektriarvet vähendada. Kuna kogu Eesti on üle viidud kaugloetavatele tunnipõhistele elektriarvestitele, saavad elektritarbijad enda tarbimist planeerida vastavalt elektri turuhinnale. Äpp kuvab järgmise päeva elektri börsihinda ning kasutaja saab oma tarbimist planeerida, ajatades näiteks seadmed tööle siis, kui elektri hind on kõige soodsam. Äpi avalehele saab iga kasutaja lisada endale meelepärase info: näiteks oma elektritarbimise, arve seisu ning elektri börsihinna.

"Iga kilovatt-tund, mis säästetakse tarbides, kajastub otseselt elektriarvel. Elektri tarbimise vähendamise hinnanguline mõju võib arvele olla kuni 10-20 protsenti," selgitas Jõgi. "Nii era- kui ärikliendid saavad äpi avalehele kuvada kõik enda nimel olevad tarbimiskohad. Nõnda on kiirelt ja mugavalt ühes kohas olemas ülevaade kõikide majapidamiste ja ettevõtete elektritarbimisest ja arvetest."

Uuenenud äpist on võimalik tunnise täpsusega vaadata, kuidas on elektritarbimine ajas muutunud ning võrrelda nädala, kuu või aasta lõikes oma tarbimist. Nii näeb kasutaja täpselt, millist mõju on arvetele avaldanud näiteks leibkonna suurenemine, energiasäästlikumad kodumasinad või kütteperioodi algus.

Nutikat rakendust saavad kasutada kõik Eesti Energia era- ja ärikliendid. Ärikliendid saavad mobiiliäppi sisse logida Mobiil–ID-ga, erakliendid ka viitenumbri ja isikukoodiga.

 

Baltic News Service