Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > 50+

Eesti esimene seeniorpraktika programm otsib praktikahuvilisi

TALLINN, 23. juuli, BNS - Eesti esimene seeniorpraktikaprogramm otsib 50+ vanuses praktikahuvilisi.

Esimese pilootprogrammi raames otsitakse praktikante häirejuhtimisspetsialisti, tehniku ja projekti assistendi ametikohtadele. NULA ühiskondlike algatuste inkubaatoris tegutseb iduidee Seniorship, mille eesmärk on muuta Eesti tööjõuturgu, luues vanemaealistele uusi ümberõppevõimalusi. Tegemist on Eesti esimese seeniorpraktika kontseptsiooni katsetava algatusega.

Pilootprogrammi raames saavad esimesed kolm inimest juba septembris proovida praktiseerimist rahvusvahelises turvaettevõttes G4S ja Eesti Kaubandus-Tööstuskojas.

G4S-is on võimalik praktikat läbida tehniku ja häirejuhtimisspetsialisti ametikohal. Tehniku praktika võimaldab õppida turva- ja valveseadmete paigaldust ning häirejuht teenindab tehnilise valve objektidelt tulevaid häireid koostöös patrullekipaažiga. Mõlemad praktikad on tasustatud. Kaubandus-Tööstuskojas saab kätt proovida projekti assistendina, mis tähendab ürituste korraldamist, tööd projektidega ning suhtlust MTÜ eri sihtgruppidega.

Seniorshipi pilootprojekti eesmärk on tutvustada uudset seeniorpraktikate kontseptsiooni, mis looks Eesti tööjõuturule uusi töö- ja ümberõppevõimalusi ka juba pikema tööstaažiga inimestele.

Kuigi Eestis valitseb tööjõupuudus, toovad erinevad sotsiaaluuringud välja, et tööjõuturul esineb tugevat vanuselist diskrimineerimist ning vanuseline tõrjutus algab vahel juba 45. eluaastast. Statistikaameti andmetel on 40 protsenti Eesti elanikest vanemad kui 50 eluaastat ning Praxise andmetel moodustavad selle vanusegrupi inimesed 2040. aastaks poole kogu riigi tööjõust.

 

Baltic News Service