Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > ehitus

Eesti firmade ehitusmahud kasvasid teises kvartalis 3 protsenti

Eesti firmade ehitusmahud kasvasid teises kvartalis 3 protsenti

TALLINN, 27. august, BNS – Eesti ehitusettevõtted ehitasid tänavu teises kvartalis Eestis ja välisriikides kokku 3 protsenti rohkem kui mullu samas kvartalis, ehitusmaht kasvas välisriikidesse tehtud tööde arvelt, kohaliku turu maht aga vähenes.

Omal jõul ehitasid Eesti ehitusettevõtted teises kvartalis 806 miljoni euro eest, sellest hooneid 571 miljoni ja rajatisi 235 miljoni euro eest. 2018. aasta sama kvartaliga võrreldes ehitati hooneid 9 protsenti rohkem ja rajatisi kümnendiku võrra vähem, teatas statistikaamet.

Välisturul tegutsevate Eesti ehitusettevõtete ehitusmaht suurenes möödunud aasta teise kvartaliga võrreldes ligi kaks korda ja seda põhiliselt hooneehitustööde arvelt. Välisriikides tehtud ehitustööde osatähtsus kogu ehitusmahus oli tänavu 9 protsenti, mullu aga 5 protsenti.

Kohaliku ehitusturu maht vähenes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 1 protsendi võrra. Muutus tulenes nii hoonete kui rajatiste uusehituste väiksemast mahust, samas kui remondi- ja rekonstrueerimistöid tehti rohkem.

Ehitisregistri andmetel lubati teises kvartalis kasutusse 1926 uut eluruumi ehk 171 võrra rohkem kui aasta eest. Enim uusi eluruume valmis Tallinnas, pealinna lähiümbruse valdades ja Tartumaal. Ehitusluba väljastati 1832 eluruumi ehitamiseks, mida oli 9 protsenti enam kui möödunud aasta teises kvartalis. Eelistatuim elamutüüp oli korterelamu.

Kasutusse lubati ka 303 mitteelamut kasuliku pinnaga 136 200 ruutmeetrit, kõige enam lisandus uut lao- ja tööstushoonepinda. Võrreldes 2018. aasta teise kvartaliga vähenes nii kasutusse lubatud mitteelamute pind kui maht.

 

Baltic News Service