Skip to main content
Blogi > Krimi

Eesti kurjategijad üritasid Austrias juveeliäri röövida

TALLINN, 14. november, BNS - Austrias Innsbruckis tehti 24. oktoobril juveelipoe röövimise katse, mille kolm Eestist pärit toimepanijat saadi ruttu kätte ja viibivad eeluurimisvangistuses, edastas Eesti Päevaleht.

Tirooli liidumaa kriminaalameti uurija Albert Maureri sõnutsi viivad ka neljanda kahtlusaluse jäljed Eestisse.

Kell 10.08 astusid neli maskis meest Innsbrucki Maria-Theresien-Straßel juveeliärisse. Kaks kurjategijat sihtisid käsirelvadega poe töötajaid, ülejäänud kaks purustasid kirvega vitriiniklaasi ja hakkasid sealt hinnalisi kelli korjama, kirjutas Tiroler Tageszeitung.

Röövlite plaani nurjas tagaruumis valvekaamera pilti jälginud turvamees, kes astus poeruumi ja tegi kaks lasku. Kuul tabas ühe röövli õlga. Üllatunud kurjategijad põgenesid ja läksid lahku, neid jälitav turvamees juhtis möödujate tähelepanu ühele põgenejale ja too võeti kinni. Kaks kurjategijat põgenesid taksoga, kuid politseikontroll tabas nad. Neljas röövel jäi tabamata.

Peagi pärast kolme kahtlusaluse kinnivõtmist selgus, et nad on pärit Eestist. Loogiline oli oletada, et Eestist on pärit ka neljas. Valvekaamerate salvestistel on neljas kurjategija üsna selgelt näha. Interpoli kaudu on saadud konkreetseid tõendeid.

Baltic News Service