Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > E-kaubandus

Eesti loodab jõuda kokkuleppele e-kaubanduse maksustamise osas

TALLINN, 7. november, BNS – Riigiknatselei loodab Eesti Euroopa Liidu eesistumise raames teisipäeval Brüsselis toimuval EL-i majandus- ja rahandusministrite kohtumisel saavutada liikmesriikide kokkulepe käibemaksu e-kaubanduse paketis.

E-kaubanduse käibemaksupaketi vastuvõtmine oleks Eesti eesistumise üks olulisemaid töövõite selles valdkonnas, ütles r ahandusministeeriumi tolli- ja aktsiisipoliitika osakonna juhataja Marek Uusküla pressiteate vahendusel.

See kokkulepe oleks nii e-kaubanduse kui ka maksude valdkonna tähtsaim otsus Eesti eesistumise jooksul märkis Uusküla. "Ühe sammuna tehakse selle kaudu väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele käibemaksu tasumine ja arvestamine piiriüleste e-teenuste pakkumisel lihtsamaks," sõnas Uusküla ja lisas, et esimene suurem muudatus puudutab käibemaksu künnise kehtestamist piiriüleselt osutatavatele elektroonilistele teenustele.

"Seni kehtinud korra järgi tuleb EL-i sees teises liikmesriigis neid teenuseid tarbijale pakkudes maksta tarbijariigi käibemaksu alates esimesest eurost. Uue korra alusel tekib piiriülesel elektrooniliste teenuste osutamisel tarbijariigi käibemaksu tasumise kohustus 10 000 euro künnise ületamisel," ütles Uusküla.

Teine suurem muudatus puudutab elektroonilistele teenustele kehtiva erikorra ja selle künnise laiendamist ka kaupade kaugmüügile alates aastast 2021. "Praegu tasub ettevõte kaupade puhul tarbijariigis käibemaksu kaupade kaugmüügile kehtivate piirmäärade järgi, mis alates 2021. aastast kaotatakse," sõnas Uusküla.

10 000-eurone künnis kehtib liikmesriikide kohta kogumis, mis tähendab seda, et kui ettevõte pakub näiteks elektroonilisi teenuseid mitmes liikmesriigis, siis 10 000 euro suurune künnis arvutatakse kõikide piiriüleste tehingute pealt kokku.

Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine kestab käesoleva aasta detsembri lõpuni.

 

Baltic News Service