Site Online Counter
Skip to main content
Blogi > Tööjõud

Eesti Pank: üha enam inimesi eelistab osalist töökoormust

TALLINN, 11. aprill, BNS – Eesti Panga asepresidendi Ülo Kaasiku sõnul eelistab tänu sissetulekute kasvule ja maksupoliitika muudatusele üha enam inimesi töötada osaajaga.

"Töötajad on Eestis hakanud eelistama väiksema koormusega tööd ja arvatavasti suureneb osalise tööajaga töötajate arv veelgi, sest praegu tööturul mitteaktiivsed inimesed võivad pigem valida osalise tööaja. Tänapäeva inimesi motiveerib hea sissetuleku asemel järjest rohkem vaba aeg. Samuti vähendab kehtiv tulumaksusüsteem töötajate motivatsiooni teenida teatud sissetulekuvahemikus lisatulu," ütles Kaasik Pärnu finantskonverentsil.

Eestis on töötuse määr 4,4 protsenti, mis on eelmise majandusbuumi madalaima taseme lähedal. Suure tööjõunõudluse ja piiratud tööjõupakkumise mõjul jätkub Eestis viimaste aastate kiire palgakasv. Sel aastal on oodata 7,5 protsenti ja järgmisel kahel aastal 5–6 protsenti palgakasvu, teatas Eesti Pank.

Keskpanga asepresidendi hinnangul on ettevõtjate peamised probleemid lähiaastatel endiselt kiire palgakasv ja tööjõupuudus.

Ettevõtete kasumid tööjõukuludega samas tempos ei kasva ja see võib vähendada majanduse tulevast kasvuvõimekust. Seetõttu on keskpanga hinnangul oluline, et uus valitsus seaks üheks prioriteediks majanduse tasakaalustamise ka headel aegadel. See tähendab ülejäägis eelarvet ajal, mil makse laekub rohkem kui tavaoludes.

 

Baltic News Service